AÖF 3 Ders Sınavı Giriş Belgesi

AÖF 3 Ders Sınavı Giriş Belgesi

Açıköğretim fakültesi öğrencileri 3 ders sınav tarihini bekliyor. Sınav 22 Temmuz 2017 tarihinde yapılacak. Sınava girecek olan adayların sınav giriş belgesi çıkartması gerekiyor. Sınav giriş belgeleri Anadolu Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi üzerinden öğrencilerin TC kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra alınabilecektir.

Kimler 3 Ders Sınavına Girebiliyor

Öğrenciler geçerli eğitim yılının güz veya bahar yarıyılında aldığı ve düşük not sebebiyle kaldığı derslerden 3 tanesinin telafisi için sınava girebilmektedir. 3 ders sınav notu final notu yerine geçiyor ve ortalama vize ve 3 ders sınavının yüzdelik oranlarına göre hesaplanarak adayın geçme durumu belirleniyor.

Sınavda Yanında Bulunması Gerekenler

Adaylar sınava fotoğraflı sınav giriş belgesi ve resmi bir kimlik ile girebilecektir. Kimlik olarak; nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi dolmamış pasaport, askerlik görevi devam edenler için askeri kimlik belgeleri, Baro kartı, yurt dışında sınava girecek kişilerin bulundukları ülkedeki resmi kimlik belgeleri sınava girebilmek için ibraz edilmek zorundadır. Belgesi eksik olan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adaylar derslerden geçebilmek için 100 lük sisteme göre en az 50, harf notu olarak en az CC not almalıdır. Sınav notu 33 ile 50 arasında olan adaylar genel not ortalamaları yeterli olması durumunda Ortalamaya Bazlı olarak dersten geçecektir.

4 Yanlış Kuralı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri sınavlarında 2016-2017 eğitim yılında başlayan dört yanlışın bir doğruyu götürmesi kuralı halen devam ediyor. Adayların bu kurala dikkat ederek bilmediği soruları boş bırakması yanlış cevap vererek netlerinin düşmesine sebep olmayacaktır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git