AOF 3 Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

AOF 3 Ders Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?

Açık Öğretim Fakültesinin her yıl tek ders için uyguladığı yıl sonu sınavı bu yıldan itibaren 3 ders için uygulanacak açık öğretim öğrencisi olan 1,5 milyon öğrenci için müjde niteliğindeki bu haberin asıl önemli olan bölümü ise AOF 3 Ders Sınavına Kimler Girebilir sorusunun cevabını oluşturuyor.

Kimler Sınava Girebilir?

Açık Öğretim Fakültesinin lisans veya Ön lisans programlarında kayıtlı en fazla 3 dersten başarısız olan ve bu üç dersi başarması durumunda mezun olabilecek öğrencilere verilen sınav hakkıdır.

Sınava Girebilmek için Taşınması Geren Şartlar

* 2016/2017 Güz ve ya bahar Dönemi Derslerine kayıt yaptırmış olmak gerekir

  • Uygulamalı dersler 3 ders sınav hakkına dahil edilmemiştir.
  • Öğrencinin başarı notu 3 ders sınavı uygulanan her ders için dönem içi notları ve 3 ders sınav notu esas alınarak hesaplanır.
  • 3 ders sınavına katılmayan öğrenciye mazeret sınavı yapılmaz

AOF 3 Ders Sınavı Ne Zaman?

Türkiye’de geçerli programlar için sınav 22 Temmuz cumartesi günü belirlenen illerin sınav merkezleri ve Lefkoşa da gerçekleştirilecek Ceza evinde olup sınav hakkı bulunanlar bulundukları ceza evinde sınava girebilecekler. Yurt dışı programları için 3 ders sınavı ise 13 Ağustos pazar günü fakülte yönetim kurulunun belirleyeceği sınav merkezlerinde yapılacak adaylar sınava girecekleri merkezleri Açık Öğretim Fakültesinin İnternet sitesinden Öğrenci şifreleri ile öğrenebilecekler


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git