Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı bünyesinde İcra müdürlüklerinin ihtiyaçları doğrultusunda katip alımı gerçekleştirecektir. Bu alımlarda Türkiye genelinde birçok icra dairesinde alınacak personel çalıştırılacaktır. Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları incelenmesi halinde yapılacak alımlarda KPSS puanında alınacak kişi sayısının 20 katı kadar kişi yazma mülakatına çağrılacaktır.

Adalet Bakanlığının bu alımı açıktan alım sistemine göre gerçekleştirilmektedir. Bu alımların açıktan olması ve mülakat sistemine tabi olmasının temel nedeni ise 10 parmak klavye kullanımının baz alınıyor olmasıdır. Şayet bir kimsenin KPSS puanı 99 olsa bile kişi on parmak kullanmıyor ise Adli Yargı Komisyon Üyelerince bu kişi mülakatta elenecektir.

Adalet Bakanlığı 810 Memur Alımı Başvuruları Genel Şartları

Adalet Bakanlığının icra daireleri için alacağı katipler de 10 parmak klavye kullanımı ve hızlı yazma şart koşulmuştur. Bu hususla orta öğretim, ön lisans ve lisans programlarından herhangi birinden 70 puan üstü alan tüm herkes KPSS sıralamasında 20 katı aralığına girmesi halinde bu sınava katılmaya hak kazanacaktır.

Bu sınavda katip adayları bilgisayarların başına geçerek 3 dakika içerisinde 90 kelime yazmak zorundadır. Şayet alınacak kişi sayısından fazla kişi 90 kelimeyi aşması halinde sözlü mülakata sınava girenler tabi tutulmaktadır. Adalet Bakanlığının 810 Memur Alımı Başvuruları incelenmesi halinde kişinin adli sicilinin temiz olması gerekmektedir. Şayet bir kimsenin adli bir soruşturma geçirerek ceza almış ve 6 aydan fazla tutuklu kalmış ise bu kimse kesinlikle bakanlık bünyesinde göreve başlayamaz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git