Adalet Bakanlığı 2 Bin 371 Memur Alımı

Adalet Bakanlığı 2 Bin 371 Memur Alımı

             Adalet bakanlığı yaptığı açıklamalara göre 2161 sözleşmeli, 210 kadrolu memur alımı yapacak. Bu memurluklar çeşitli alanlara olacak. Bu kadroların 1560 tanesi sözleşmeli zabıt katibi, 445 tanesi sözleşmeli mübaşir, 148 tanesi sözleşmeli teknisyen ve 8 tanesi sözleşmeli kaloriferci olarak işe başlayacak. Ayrıca kadrolu memur olarak ise 23 zabit katibi, 161 şoför, 18 aşçı ve 8 kaloriferci olmak üzere 210 memur alınacak.

Adalet Bakanlığı açıklamış olduğu bu kadrolar için çeşitli kriterleri memur adaylarından istemektedir. Öncelikle lisans mezunları KPSS 2016 dan en az 70 puan almış olmalı, önlisans ve orta öğretim mezunları ise KPSS 2014’de 70 puan alması gerekiyor. Memur adayları belirlenen şartları yerine getirdiği taktirde bu kadrolara yerleşebilir. Peki bu şartlar nelerdir?

Öncelikle memur adayları Türk vatandaşı olmak zorunda, ayrıca memurluk için geçerli olan yaş sınırını aşmamış olmalıdır. Erkek adaylar askerlik görevini yerine getirmiş veya muaf olmalı, memurluğa engel suçlardan mahkum olmamalı ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmalıdır.

Sözleşmeli zabit katibi olabilmek için gerekli Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümünden mezun olmak veya MEB onaylı bilgisayar sertifikasına sahip olmak gerekir. Sözleşmeli mübaşir olmak için lise mezunu olmak, sözleşmeli teknisyen olmak için meslek liseleri ve teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması gerekir. Şoför kadrosuna yerleşebilmek için ise B sınıfı ehliyete sahip olmak ve en az lise mezunu olmak gerekir. Sözleşmeli aşçı ve kaloriferci olabilmek için MEB onaylı sertifikanız olmalı ve en az lise mezunu olmalısınız.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git