Açık Öğretim’den Mezun oldum, diplomamı ne zaman alabilirim?

Açık Öğretim’den Mezun oldum, diplomamı ne zaman alabilirim?

Merhaba arkadaşlar mezun olup istediğiniz işe girebilmek için yada KPSS sınavına girebilmek için mezun olmayı dört gözle bekleyen öğrenciler için o gün gelip çattığında diplomalarını hemen alarak hayallerini kurduğu işe başvurmak isteyebilirler. Bu durumda akıllara gelen ilk soruda Açık Öğretim’den Mezun oldum, diplomamı ne zaman alabilirim? sorusu olmaktadır. Sizin için ufak bir araştırma yaptık ve işte detayları.

AÖF’den mezun oldum diplomamı ne zaman alabilirim 2016? Diplomalarınızı dönem sonu girdiğiniz son sınavların açıklanmasından itibaren (resmi olarak) 20 gün içerisinde alabilirsiniz. Bunun için kayıt yaptırmış olduğunuz AÖF bürosuna kimliğiniz ve öğrenci kartınız ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Eğer staj yapması gereken öğrenciler varsa bunlar öncelikle staj yükümlülüklerini yerine getirmelidir. Bu öğrencilerde stajlarını tamamladıktan sonra ilgili AÖF bürosuna staj belgeleri ile birlikte başvuruda bulunabilirler. Tüm bu istenilen belgeleri sağlamanız durumunda diploma belgelerinizi alabilirsiniz. Size bir süre verilir ve o tarihte gidip sizin için hazırlanan diplomalarınızı alabilirsiniz. Diplomanız düzenlendikten sonra almaya gittiğinizde mutlaka aldığınız diploma bilgilerini kontrol edin herhangi bir kesiklik yada yanlışlık varsa bunu hemen orada düzeltme imkanınız varken yaptırın.

Diğer dökümanlar ve AöF hakkında merak ettikleriniz varsa diğer kategorilerimize göz atabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz linklerden AÖF bürolarına ulaşabilirsiniz.

AÖF öğrenci girişi yapmak için tıklayınız

AÖF büro adresleri giriş yapmak için tıklayınız


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git