5 Haziran 2016 AÖF Sınav Soru Ve Cevapları

5 Haziran 2016 AÖF Sınav Soru Ve Cevapları

AÖF final sınavları 4-5 Haziran 2016 tarihlerinde yapıldı. Oturumun son sınavı bugün yapıldı. Ve şimdi birçok öğrenci heyecanla bu final sınavının sonuçlarını bekliyor. Dün ve bugün ki sınav sonuçlarını AÖF tarafından yayınlanır yayınlanmaz bizlerde sizler ile paylaşacağız. Herkesin merakla beklediği AÖF final sınavı sorularının ve cevaplarının yayınlanacağı an ile ilgili detaylar haberimizde.

Şu sıralar AÖF final sınavının 2.oturumu gerçekleşmekte 14.00 başlayan sıva 15.00 da sona erecek ve sınavın bitmesinin ardından sınav sorularının akşam saatlerinde yayınlanması bekleniyor.

Yapılan sınavlarda giren öğrenci sayısı ile paralel olarak , tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü
kullanılabilmektedir. Sınavda yapılan kodlamalarda oldukça önem kazanmaktadır. Birden fazla işaretleme yapmanız halinde sınavınız iptal edilecektir. Değerlendirme optik okuyucu yardımı ile yapılacağından test gurubunuz ve verdiğiniz cevaplarda kayma olmaması çok önem taşımaktadır.

ARA SINAV NOTUNUN BAŞARI NOTUNA KATKISI NE KADAR?

Merak edenler ve hesaplama yapacak olanlar için şu konuya da değinelim. Açık öğretim sistemine göre öğretim yapılan alanlarda hesaplama yaparken notların ortalamasını esas almalısınız. Bu hesaplamaları yaparken de aşağıda yer alan tabloya göre hareket etmelisiniz.  Bu hesaplama da ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.

Örnek bir hesaplama yapacak olursak bir öğrenci bir dersin ara sınavında 60 aldığını varsayalım. BU kişi final sınavında 80 alırsa eğer.  Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git