4000 Gardiyan Alımı Yapılacak

4000 Gardiyan Alımı Yapılacak

Yapılan açıklamaya göre Adalet Bakanlığı Bünyesinde Ceza İnfaz Kurumlarında çalıştırılmak üzere 4000 infaz koruma memuru alınacağı bildirildi. 2017 yılı içerisinde KPSS sınavı puanına bakılarak 4000 infaz koruma memuru alımı için başvuru sürelerinin başladığı belirtildi.

İnfaz Koruma Memuru Alımı İçin Aranan Şartlar Nelerdir?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından istihdam edilecek olan 4000 İnfaz koruma memuru başvuruları 12 Aralık pazartesi günü başladı. 4000 infaz koruma memuru şartları Adalet Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre belli oldu. Buna göre 2 yıl süre ile uzman erbaş olarak görev yapan kişiler arasından 4 bin infaz koruma memuru tespit edilerek göreve başlayacakları bildirildi.

Başvurular 12 Aralık pazartesi günü başlayacak ve 23 Aralık cuma günü sona erecek. Başvuruları kabul edilen adaylar bağlı oldukları Cumhuriyet başsavcılıklarında mülakata tabi tutulacaklar. Mülakatları da başarılı bir şekilde geçen adaylar Adalet Bakanlığının belirttiği tarihte göreve başlayacaklar. Adaylar mülakatı başarılı bir şekilde geçtikten sonra güvenlik soruşturmasına tabi tutulacaklar.

Özellikle ceza infaz kurumundaki tutuklu ve hükümlülerin sayısının da artış göstermesi ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamu personellerinden de çok sayıda açığa alınma ve tutuklananların sayısının fazla olması nedeni ile ceza infaz kurumlarındaki infaz koruma memurlarının sayısı yetersiz gelmeye başlamıştır. Bu durumun güvenlik sorunu oluşturabileceği düşünülerek yakın zamanda ihtiyaç kadar infaz koruma memuru alınacağı bildirildi. Adayların görevlerine sözleşmeli personel olarak başlayacakları açıklandı.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git