30 Bin öğretmen Ataması Yapıldı

30 Bin öğretmen Ataması Yapıldı
Merakla beklenen öğretmen atamaları nihayet gerçekleşti. 30 bin öğretmenin ataması,Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ‘Mektebin Bacaları’ türküsü eşliğinde butona basması ile gerçekleşmiş oldu. Atamalarda bu sene diğer yıllara göre de bir değişliklik oldu seçimler kura yerine KPSS’de puan üstünlüğüne göre yapıldı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile MEB Şura Salonu’nda yapılan 30 bin öğretmenin atamasının yapıldı törende yaptığı konuşmadan hemen sonra elindeki butona basarak ‘Mektebin Bacaları’ türküsü eşliğinde bilgisayar atamasını başlatmış oldu. Şüphesiz en önemli detay kuranın değilde puanın öne çıkması ile herkesin hak ettiği gibi atamasının yapıldı oldu.

Tüm atamaları öğrenebilmek için elektronik ortamda gerçekleşene bu öğretmen atama sonuçlarının yer aldığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın http://ikgm.meb.gov.tr adresi üzerinden öğrenilebilir.

“YA ALLAH BİSMİLLAH” DİYEREK BUTONA BASTI

Kuranın yapılabilmesi için gerekli rakamlardan 3 tanesini Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın söylemesi ile birlikte ardından  Bakan Avcı ile salondaki adaylardan kura için rakam bildirmelerini istedi. Kura numarasının “357145932” olarak belirlenmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, atama butonuna “Ya Allah Bismillah” diyerek basması ile atamalar başlamış oldu. Yarıca Erdoğan öğretmen ataması yapılan kişilerden bazılarının isimlerini de açıklayarak onların heyecanlarına ortak oldu.

ATAMA İÇİN AYRILAN KONTENJANLAR

Öğretmen ataması için ayrılan kontenjanlar ise şu şekildedir. Atamanın ilk ayağında 29 bin 620, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 300, milli sporcu ataması kapsamında ise 80 öğretmen olmak üzere 30 bin kadro ayırdığını duyurmuştu. Bu kadrolar için 121 bin 233 aday öğretmen başvuruda bulundu.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git