30 Bin Öğretmen Alımı Ne Zaman?

30 Bin Öğretmen Alımı Ne Zaman?

Merhaba arkadaşlar eğer sizde öğretmenlik için bekliyorsanız ve atamalar ile ilgili merak ettikleriniz varsa sitemizi takibe almanızı öneriyoruz. Atamalara gelecek olursak 2016 öğretmen atamalarında son durum şu şekilde…

Öğretmenler atama için gün sayıyor. KPSS sınavına girip her yıl atama bekleyen öğretmenlerin bu yıl ki atamaları bekleyebilmeleri için bildiğiniz gibi bu yıl KPSS puanıyla öğretmen alınabilmesi için öncelikle özür durumu tayinlerinin açıklanması gerekiyor bunun ne zaman yapılacağı da henüz net olarak bilinmiyor.

Geçen yıl yine bu ay Ocak Ayında (19 Ocak) açıklanmıştı. 23 Ocak 2015’ten itibaren ilişik kesme işlemleri başlamış, 5 gün sonra, 28 Ocak 2015’te ise KPSS puanıyla öğretmen alımına yönelik branş bazında kontenjanlar açıklanmıştır. Bu sene ne olacağı merak konusu….

2016 yılına gelecek olursak;

MEB internet sitesi üzerinden yaptığı duyurusun da 2016 yılı özür durumu atamaları  25 Ocak’ta yapılacak, bir gün sonra yani 26 Ocak’ta da ilişik kesme işlemleri başlayacağı bildirildi.

Geçen sene olduğu gibi bu yılda beklentiler şu şekilde. MEB’e 5 günlük bir süre verilecek olursak branş bazında kontenjanları da içerecek şekilde KPSS puanına dayalı Şubat ayı öğretmen alım ilanının en erken 29 Ocak’tan itibaren yayınlanabileceğini düşünüyoruz. İlerleyen günlerde size konu ile ilgili bilgilendirmeler yapacağız, bizi takip etmeye devam edin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git