2017 yılında KPSS sınavı yapılacak mı ?

2017 yılında KPSS sınavı yapılacak mı ?
KPSS sınavı yani Kamu Personeli Seçme Sınavı her yıl düzenli olarak yapılmakta olan bir sınavdır. Dönem dönem soruları ve yapılacağı tarihler değişiklik gösterebileceği gibi sınavın yapımcısı ve yayıncısı ÖSYM ( Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ) ‘dir. ÖSYM tarafından belirlenen sorularla ve belirlenen tarihte yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı 2017 yılında KPSS sınavı yapılacak mı ? Sorularını akıllara getiriyor.

ÖSYM ‘nin açıklamasında 2017 yılında her yıl olduğu gibi yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı yine tekrar ve devam edecek olduğu yönlerinde sinyallerini verdi. 2017 yılında gerek öğretmen atama kadrosu , gerek devlet kademelerinde memur açıkları ve kontenjanları belirtilerek geçmiş dönemlere göre daha da ek getirilmiş ve daha fazla kontenjana yer verilmiş durumda olan bir sınavdır. 2017 senesinin Mart ayı içerisinde ÖSYM tarafınca 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı ‘na kayıtlar yapılacak olduğu belirtildi.

Ancak ÖSYM yinede sınav üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Sınav tarihini erteleyebilir ya da sınav sorularında değişiklik yapabilir , ayrıca ön kayıtların tarihlerini dilerse öne , dilerse ileriye atayabilir. Sınavlar üzerinde değişiklik yapmak için ÖSYM her türlü hakka sahiptir ve gizli tutmaktadır. ÖSYM ‘nin resmi web sitesi üzerinden detayları takip edebileceğiniz duyurulmuştur. KPSS sınavı her yıl düzenli olarak yapılmış ve belirli kadrolarda memur alımı , öğretmen atamaları yapılmıştır. 2017 yılı KPSS sınavı ise 2017 senesi Temmuz ayı içinde yapılacağı duyuruldu.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git