2017 Yılında Kpss Lisans Sınavının Tarihi Ne Zaman Yapılacak?

2017 Yılında Kpss Lisans Sınavının Tarihi Ne Zaman Yapılacak?

Kamuoyu tarafından merak, heyecan ve sabırsızlıkla beklenen ve takip edilen 2017 yılında yapılacak olan sınavlara ilişkin takvim Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklandı.

Katılacak olan adayların heyecanla beklediği ve şimdiden büyük bir hızla çalışmaya ve hazırlanmaya başladığı 2017 yılı KPSS Lisans sınavına ait bütün başvurular 14 Mart 2017 tarihinde alınmaya başlayacak ve 27 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek. 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak olan sınavın sonuçları ise ÖSYM’ye ait resmi web sitesinden 16 Haziran 2016 tarihinde açıklanacak. Sınava başvuru tarihi içinde başvuru yapmayan adaylar ise o tarihten sonra başvuru yapamayacak ve kesinlikle sınava alınmayacak.

Fakültelerin lisans bölümlerinden mezun olan veya ilgili tarihe kadar bir lisans programından mezun olacak ve memur olmak isteyen tüm adayların katılabileceği ve merak ve heyecan içinde beklediği sınav iki oturum şeklinde yapılacak. 2017 KPSS Sınavının ilk oturumu sabah saat 9.30’da, yapılacak sınavının ikinci oturumu ise saat 14.00’de gerçekleştirilecek.

KPSS sınavına katılacak olan adaylar hangi konulara çalışmaları gerektiğini merak ediyorlar. Türkçe sınavında çalışabilecekleri konuların listesini hazırlayarak daha rahat çalışabilmeleri için onlara yardımcı olmak istedik.

Türkçe sınavında karşılaşacağımız sorular; Paragrafta anlam, cümlede anlam, Sözcükte anlam, ses bilgisi, yapı bilgisi, noktalama işaretleri, Cümle bilgisi, Sözcük bilgisi, anlatım bozuklukları ve yazım kuralları olarak sıralanmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git