2017 Şubat Ataması 30 Bin Öğretmen Alınacak Mı?

2017 Şubat Ataması 30 Bin Öğretmen Alınacak Mı?

2016 yılında KPSS ye giren 450 bin öğretmenin Milli Eğitim Bakanlığından beklediği müjde haberi henüz duyurulmadı. 2016 Ekim ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 15 bin ve 5 bin dershane öğretmenleri ataması yapıldıktan sonra şubat atamasında yapılacak olan atamanın haberi atama bekleyen öğretmenler tarafından hala daha beklenmektedir.

30 Bin Atama Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulan şubat ayında 1500 engelli öğretmen ataması haberi ardından 30 bin atama olacak mı sorusunun cevabı hala beklenmektedir. Sosyal medya üzerinden yoğun şekilde yapılan şubat ataması etkinlikleri büyük ses getirmektedir. MEB bütün soruları cevapsız bırakmakta ve bu etkinliklere şimdilik sessiz kalmaktadır. Sosyal medya üzerinde birçok milletvekilinin ve sosyal grup yetkililerinin yazdığı tweetler şubat ayında 30 bin atamanın olacağı yöndedir.

450 bin atama bekleyen öğretmenin mülakatsız ve kadrolu olarak olmasını istediği Şubat atamasında 30 bin alım yetersiz olarak değerlendirilmektedir. En az 30 bin olmak üzere 60 bin alım olmalı diyerek şubat atamasında etkili olmak isteyen atanamayan öğretmenler seslerini duyurmak için her türlü etkinlikte bulunmaktadırlar. MEB’in sessizliğini koruduğu bugünlerde Şubat ayında atama olacağına kesin gözüyle bakmak isteyen atanamayan öğretmenler Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yapacağı açıklamayı büyük bir heyecanla bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz çalışmalarını sürdürdüklerini ve Maliye Bakanı ile bir karara varılmadan açıklama yapamayacağını söyleyerek bir açıklamada bulunmadı.


2017 Şubat Ataması 30 Bin Öğretmen Alınacak Mı? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. EDEBLİ HOCA diyor ki:

  450 bin Atama Bekleyen Öğretmen olması Rahmetli Erbakan’ın açıkladığı 7 Maddelik Haim Naum Doktrini’nin ilk 3 maddesini akla getiriyor:
  1 – Türkiye’de işsizliği arttıracaksınız
  2 – İnsanları aç bırakacaksınız
  3 – Borca esir edeceksiniz
  İnşallah Erbakan Hoca da biz de yanılıyoruzdur.

Sayfa başına git