2017 PTT Personel Alımı

2017 PTT Personel Alımı

2016 yılı içerisinde Kamu Personeli Seçme Sınavına dâhil olan ve sınav sonrasında çeşitli kurumlarda farklı görevler de bireyler yerleşmeye görev almaya başladı. Süreçlerin farklı ilerlemesi ve zaman zaman alımların durması, ya da yeterli düzeyde alım sonrasında açıkta kalan bireylere yönelik alımlar ise, kurumlar kendi internet siteleri üzerinden derlediği ve açıklamalarda bulunduğu ilanlardır.

2017 yılı içerisinde bu kurumlar arasında gösterilenler içerisinde Posta Telefon Telgraf( PTT) de alım yapacağını resmi İnternet sitesi üzerinden duyurdu. Alımlar için yaklaşık olarak 2500 kişiye ihtiyaç olduğunu, farklı iki pozisyonda değerlendirilmeye alınacağını belirten PTT, bu durum için sadece KPPS puan ortalamasının önemli olduğunu da vurguladı.

Personel Başvuruları 

2017 yılı içerisinde devlet kurumu olan PTT bünyesinde çalışma hayatına dahil olabilmek için, yapılacak işlemler 13 Şubat 2017 tarihi itibari ile başladı. İnternet sitesi üzerinden yapılan yönlendirme ile birlikte, kimlik numarası ile işlem yapmaya başlamanız söz konusu olabilmektedir. Arkasından sizlerin bilgileri sistem üzerinden otomatik olarak görüntülenecektir.

İki farklı pozisyon adı altında; Büro Yönetimi- Gişe Asistanı ve Posta Dağıtıcı olarak toplanmaktadır. En az KPPS puan türünden 70 almanız gerekmektedir, en yüksek 90 puanla atama yapılabilmesi söz konusu olabilecektir. 70 puan altında başvurular online sistem üzerinden kapalı olmaktadır. Bu sebeple de herhangi başvuru atılımın da bulunmanı söz konusu olamayabilir. Başvuruların açıklanma süreleri ile ilgili olarak net bilgi henüz paylaşılmıyor.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git