2017 ÖABT Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

2017 ÖABT Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

Toplamda 16 farklı öğretmenlik branşında yapılan KPSS ÖABT sınavının sonuçları ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden yayınlandı. 16 Temmuz’da yapılan sınavın sonuçlarını bir aya yakın bir süredir bekleyen öğretmen adayları, ÖSYM’den açıklamanın gelmesiyle birlikte sonuçlarını öğrendi.

Binlerce öğretmen adayının 75 dakika boyunca ter döktüğü sınav, 4 Ağustos itibariyle ilan edildi. ÖSYM daha önceden yaptığı açıklamada ÖABT sonuçlarının 4 Ağustos’ta açıklanacağını duyurmuştu. Bunun ardından büyük bir merakla beklemeye geçen adayların merakları saat 21:20 civarında giderildi ve sonuçlar ÖSYM sitesinden ilan edildi. Adayların sonuçların öğrenebilmesi için ÖSYM’nin Sonuç Açıklama Sistemi’ne giriş yapmaları yeterlidir. Buradan TC kimlik numarası ve şifreniz ile sonuç sayfasını görüntüleyebilirsiniz.

2017 ÖABT Sınavı Kaç Soru Var?

16 Temmuz tarihinde yapılan ÖABT sınavında toplamda 50 soru bulunuyor. Adaylara bu soruları cevaplamaları içinse toplamda 75 dakika süre veriliyor. Adaylara 40 soruluk alan bilgisi testi ile 10 soruluk alan bilgisi eğitim testi veriliyor. Toplamda 16 farklı öğretmenlik branşında yapılan ÖABT sınavında, her adaya kendi alanları ile ilgili sorular soruluyor.

Sınavın resmi olarak başlama saati saat 10:00’dur. Ancak bu sene ÖSYM tarafından getirilen 15 dakika kuralı ile birlikte sınav salonuna 9:45’ten itibaren giriş yapmak yasaktır. Bu nedenle adayların sınav başlamadan en az 15 dakika önce sınav merkezine giriş yapmaları gerekiyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git