2017 ÖABT Sınav Zamanı Belli Oldu

2017 ÖABT Sınav Zamanı Belli Oldu

2017 senesinde yapılacak sınav tarihleri Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi tarafından açıklığa kavuştu. 2016 senesinde Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı 20 ağustos tarihinde yapılmış olsa da 2017 senesinde Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı ön tarihe alınmış ve 16 Temmuz tarihine belirlenmiştir. ÖABS için 14 Mart-27 Mart 2017 başvuruların kabul tarihi olarak ilan edilmiştir. Sınava katılanlar sınav sonuçlarını 4 ağustos 2017 tarihinde Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sayfasından öğrenebilecekler.

Öğretmen olmaya hazırlananlar için 2017 senesi Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı tarihi 16 Temmuz olarak belirlendi. Bu haber Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sitesinden duyuruldu. Şimdilik belirlenmiş sınav tarihleri kesin gibi gösterilmiş olsa da yaranacak sıra dışı hal olursa Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav tarihleri değiştirilebilir. Eğer sınav tarihleri değişme durumu olursa Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi kendi resmi sitesinden bu haberi duyuracağını belirtti. Aynı zamanda sınava katılacak adayların erkenden sınav evraklarını hazırlamayı ve zamanında başvuru yapmaları tavsiye edildi. Gecikmeden başvuruda bulunan tüm adaylar sınavda yer alacak.

Sınava katılacak tüm Öğretmen adaylarına şimdiden Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavında ve ÖABT branş sıralamalarında başarılar dileriz.

Yaranacak bütün değişiklikler, sınav tarihleri ve sonuçları ile ilgili tüm haberleri yenilenen Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi’nin resmi internet sayfasından takip edebilir, en son haberleri herkesten önce siz öğrenebilirsiniz.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git