2017 LYS Tercih Robotu

2017 LYS Tercih Robotu

2017 LYS sınav sonuçları 11 Temmuz salı günü ÖSYM tarafından açıklandı. Birçok üniversite öğrenci adayları şuan da LYS tercih robotuyla beraber tercih kılavuz bilgilerini de merak ediyor. Üniversite öğrenci adayları okumak istedikleri bölümlere karar vermek için özellikle LYS tercih robotundan yararlanıyor.

Tercih robotunda ÖSYM tarafından yayımlanan tüm üniversitelerin taban puanları ve tavan puanları bulunmaktadır. Ayrıca tüm üniversitelerin her bölümünün istediği başarı sıralamaları da bulunmaktadır. Üniversite öğrenci adaylarının yayımlanan sıralamalara ve puanlara göre fikir sahibi olmaları için kılavuz bilgileri kadar tercih robotu da tercih zamanı dönemlerinde oldukça önemini kazanıyor.

2017 LYS Tercih Robotu Nasıl Kullanılır?

Yükseköğretim programının her yıl yapılan değişimleriyle beraber yeniden 2017 LYS için hazırlamış olduğu Atlas tercih robotu, ÖSYM tarafından yayımlanmış olan tercih kılavuzundaki bilgilerle üniversiteye gitmek isteyen adaylara kolaylık sağlıyor.

Tercih robotuna site girişi yapıldıktan sonra adaylar; Başarı sıralaması, puan türü, okumak istenilen şehir, okumak istenilen bölüm gibi seçeneklerden adayın kendine uygun türlü işaretlemeleri yapması ile görüntülenen tercih kılavuzu ile tercih dönemi adaylar için daha bilgili ve fikri açık bir şekilde yaklaşmalarını sağlıyor.

Tercihler için yapılacak ilk işlem tarihi 18 Temmuz ve son işlem tarihi ise 26 Temmuz günüdür. ÖSYM aday işlemlerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak istenilen tercih işlemleri başlatılabilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git