2017 KPSS Tercihimizi Yapmadan Edinmemiz Gereken Belgeler Nelerdir?

2017 KPSS Tercihimizi Yapmadan Edinmemiz Gereken Belgeler Nelerdir?

2017 yılında KPSS sınavına girecek adaylarda büyük bir heyecan ve yarış var. Bu yarış içerisinde bir adım önde olmak isteyen adaylar bazı belgelere ihtiyaç duymakta. Bu belgeler eğer adayların elinde bulunmuyorsa atamalarında sıkıntılar meydana geliyor ve atama gerçekleşmiyor. Atamaların kolaylaşması için gereken belgelerin başında ise bonservisler, yabancı dil belgesi, sürücü belgesi ve bilgisayar belgesi gelmektedir.

Bazı pozisyonlara ve bölümlere atanacak olan adaylarda öncelikli olarak B sınıfı sürücü belgesi istenmektedir. Sürücü belgesi olmayan adaylar ilgili pozisyon için şartları uymadıklarından dolayı yaptıkları tercih geçersiz sayılacaktır. Hemen hemen tüm bölümler yabancı dil bilgisine oldukça önem vermektedirler. Ortaöğretimde İngilizce hazırlık okumuş olan tüm adaylar ve üniversitelerde yabancı dil eğitimi alarak mezun olmuş tüm adaylar yabancı dil belgesine sahip olmuş sayılmaktadırlar.

Yine birçok bölümün mutlaka tercih ettiği bir belge bilgisayar belgesidir. Üniversitelerde bilgisayar eğitimi almış ve MEB onaylı bilgisayar sertifikaları bulunan tüm adayların bilgisayar belgesi kabul edilmektedir. Bonservisler ise sınava katılacak olan adayın daha önce özel sektörde çalışmış olduğu ve bu sektörde çalıştığına dair ilgili firmadan onaylı bir belge alması anlamına gelmektedir. Bunun dışında ise tercih edilen aşçılık belgesi, diksiyon belgesi vs gibi belgeler bulunmaktadır. Ne kadar çok belgeniz olursa bu diğer adaylardan bir adım önde olunduğu anlamına gelmekte ve daha çok avantajlı duruma geçmiş olunmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git