2017 KPSS Tercih Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

2017 KPSS Tercih Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı!

A grubu (öğretmen, uzman yardımcısı, müfettiş, hesap uzmanı, vergi kontrolörü) kadroları ilgilendiren; 2017 KPSS, ilk tercih sonuçları açıklandı. Atamaya göre devlet memuru olmaya hak kazanan adayların; kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girerek, yerleştirildikleri kurum hakkında bilgi almaları gerektiği ÖSYM resmi internet sayfasından yayımlandı.

Memur Adaylarına Tebligat Gönderilmeyecek

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada; memur adaylarının, yerleştikleri kurum hakkında sadece internet sitesi üzerinden bilgi alabilecekleri konusunda değinildi. Açıklamada; adayların sonuçlar ve atama için istenen belgelere, sadece ÖSYM ve atamalarının yapıldığı kurum tarafından ulaşabileceklerinin altı çizildi.

Ataması Yapılan Adaylar İçin Memurluk Süreci

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesinde; aday işlemleri sistemine giriş yapan adaylar, atandıkları kurumlar ve puan aralıkları hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Daha sonrasında, atandıkları kurumlarının resmi internet sitesine giren adaylar; personel daire başkanlığı tarafından istenen belgeleri, yaşadıkları il ve kurumun bulunduğu il arasındaki uzaklığa (Kurumun bulunduğu il içinde yaşayan adaylar için 24 saat, farklı illerde yaşayan adaylar için 15 gün) göre bireysel olarak kuruma iletebiliyor. Aynı gün içerisinde, ataması yapılan adaylar; bir sonraki iş günü, görevlerine başlayabiliyor.

Yeni Adaylar İçin İlk Maaş Uygulaması

Memurlar; maaş aldıktan sonra göreve başladıkları için, ataması yapılan yeni memurlar ilk maaşlarını ayın 15’inde alıyor. Bu noktada; ayın 15’inden önce göreve başlayan yeni memurlar, ilk maaşlarına ek olarak kıst ücreti (ayın 15’inden önce çalıştıkları gün kadar ücret) alabiliyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git