2017 Kpss Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2017 Kpss Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) tercih sonuçları için geri sayım başladı. Yüz binlerce adayın kamu dairelerine girmek için girdiği KPSS için tercih sonuçları yakın zamanda ÖSYM tarafından adaylara duyurulacak.

2017 KPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı tercih yapan adaylar tarafından çok merak ediliyor. Tercih sonuçlarını açıklanmasından sonra adaylara herhangi bir sonuç evrak gönderilmeyecek. Adayla sonuçları ÖSYM’nin sisteminde öğrenebilecekler. KPSS’ ye girdikten sonra tercih işlemlerini de yapan adaylar, çok zorlu bir süreci geride bırakarak artık önlerinde sadece bir adım kaldı. ÖSYM’den bir açıklama gelmemiş olsa da geçmiş yıllara bakıldığın da tercih sonuçlarının her an açıklanacağı belli oluyor.

Sonuçların Duyurulması

Adaylar sonuçlarını ÖSYM’nin internet sayfasından T.C. kimlik no ve şifreleri girerek öğrenebilecekler. Bir kadro ya da pozisyona yerleşen adaylar için süreç hemen başlayacak. Yerleştikten sonra göreve başlamak için hangi belgelere ve en son ne zamana kadar ihtiyaç olduğunu adaylar yerleştikleri kurumdan öğrenecekler. Yerleşseler de evraklarını zamanında v e doğru şekilde teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacak.

Hak İddia Edilemeyecek Durumlar

KPSS’ de yüksek puan almış ve yerleşmiş olmak tek başına yeterli olmuyor. Adaylar tercih yaparken tercih kılavuzunda bulunan pozisyonları niteliklerine göre tercih yaptılar. Yerleştikten sonra uygun pozisyona sahip olan özellikleri barındırmadığı tespit dilen adayların ataması yapılmayacak. Atama için ön görülen şartlar yoksa adaylar yerleşseler de yanış beyandan dolayı haklarını kaybedecekler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git