2017 KPSS Sınavı

2017 KPSS Sınavı

Tekli yıllarda sadece 4 yıllık üniversite yani Lisans mezunları tarafından girilebilen bir sınav olan 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı sınava başvuru tarihi belli oldu. 14-27 Mart 2017 tarihleri arasında başvuru yapılacak sınav için memur adayları hazırlığa başlamış görünüyor.

Tam 3.5 milyon kişinin girdiği 2016 KPSS ortaöğretim sınavından sonra memurluk hayalleri için lisans öğrencileri 21 Mayıs 2017’de gerçekleşecek sınav için çalışmaya başlamış bulunuyorlar. Sınavın sonuç tarihi de açıklanmış bulunuyor 2017 Kamu personeli seçme sınavına giren öğrenciler sınav sonucunu 16 Haziran 2017 tarihinde öğrenebilecek. Tarihlerin değişmesi hususundaki söylentiler tarihlerin hala netleşmediği konusuna kanıt olarak gösterilebilir.

2017 KPSS sınavı ne içeriyor?

2017 Kamu personeli seçme sınavı Genel Kültür Genel yetenek öğretmenler için Eğitim bilimleri başlıkları adı altında toplanarak Türkçe, Temel Matematik dersi, Tarih dersi, Türkiye Coğrafyası, Vatandaşlık ve anayasa, Geometri konularını içermektedir. Öğretmenler için ise öğretmenlik bilgilerin sınandığı Eğitim Bilimleri başlığı bulunmaktadır.

2017 KPSS sınavına nasıl başvurulur?

Aday işlemleri sistemi üzerinden ÖSYM sayfasına girilerek 14-27 Mart 2017 tarihlerinde 2017 KPSS sınavı seçilerek fotoğraf güncel ise sınav yeri, ikincil sınav yeri okul bilgileri e-okul sisteminden getirilerek, adres bilgileri mernis sisteminden getirilerek bilgiler eksiksiz tamamlanarak başvuru ön izleme sayfası onaylanarak başvuru yapılmış başvuru formu oluşturulmuş olur. Ardından anlaşmalı ATM veya bankalardan talep edilen ücret yatırılarak başvuru eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmış olur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git