2017 KPSS Sınav Tarihleri Ne Zaman?

2017 KPSS Sınav Tarihleri Ne Zaman?

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı bu yıl lise mezunları ve ön lisans mezunları için yapılmayacaktır. Sadece üniversite mezunları için yapılacak sınavda adaylar, A grubu kadrolar (öğretmen, uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı, vergi denetmen yardımcılığı) için ter dökecekler. Ancak B grubu kadroları tercih etmek isteyen lise, ön lisans ve lisans mezunu adaylar için 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre kadrolar açıklanması bekleniyor.

Öğretmen Adayları İçin 2017 KPSS 





27 Mart 2017 tarihine kadar öğretmen adayları 2017 KPSS için başvuru yapmalıdırlar. Öğretmen adayları 2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda iki aşamalı sınavlara tabidirler. Sınava girecek tüm lisans mezunlarının katılacağı 21 Mayıs tarihindeki ilk sınavda öğretmen adayları Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sorularını cevaplandıracaklardır. İkinci aşamada ise Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ’ne (her branştan öğretmen adayına farklı sınav soruları olan) katılacak olan adaylar başarılı olmaları halinde açıklanan kadrolara göre atanabileceklerdir.

Öğretmenlik Hariç A Grubu Kadro Adayları İçin 2017 KPSS

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan uzman yardımcılığı, müfettiş yardımcılığı gibi kadroları tercih edecek adaylar, 21 Mayıs 2017 tarihindeki sınava katıldıktan sonra 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacak alan bilgisi (hukuk, iktisat, maliye, muhasebe gibi) sınavına katılacaklardır. Alan bilgisi sınavının içeriğine göre adayların farklı oturumlarda katılabilecekleri sınav sonucunda, adaylar elde edilen puanlara ve açıklanan tercih rehberine göre kadro seçimi yapabileceklerdir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git