2017 KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2017 KPSS Lisans Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

KPSS 2016 sınavı yapıldıktan sonra, özellikle öğretmen adayları için yoğun bir tercih dönemi ve stresi başladı. Öğretmen adayları için ilk atamalar yapıldıktan sonra, şimdi de gözler memurluk alımlarının da yapılacağı tercihlere çevrildi. Bakanlık, bu atamaların da Aralık ayı içerisinde yapılacağını açıkladı.

Bu yılki KPSS sınavından istediği sonucu alamayan ve ataması yapılmayan adaylar da gözünü 2017 yılında yapılacak olan KPSS oturumlarına çevirdi. 2017 KPSS Lisans Sınavı ne zaman yapılacak diye soranlar için, sınavın 2017 Mayıs ve Temmuz aylarında yapılacağını söyleyebiliriz. Sınavın tam gün olarak net tarihi henüz açıklanmış değil. Sınav için başvurular ise Mart ayı içerisinde yapılacak. KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumları Mayıs ayı içerisinde yapılırken, Alan Bilgisi sınavı ise Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilecek. Tüm oturumlar için başvurular birlikte, Mart ayı içerisinde yapılacak.

Öğretmen adaylarının atama tercihleri yapabilmesi için yine Genel Kültür, Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi oturumlarına girmesi gerekmektedir. Adayları 2017 yılı içerisinde de yoğun bir tercih stresi bekleyecek. Milli Eğitim Bakanlığı açığa aldığı öğretmen kadrolarının hepsini bu yıl içerisinde doldurmamış, atamaların periyodik şekilde tekrar eden yıllara yayılacağını bildirmişti. Sözleşmeli Öğretmenlik alımları yine 2017 yılından sonra da devam edilecek. Adaylar yine KPSS sınavına göre başvuru yapacak ve puan sıralamasına göre mülakatlara davet edilecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git