2017 KPSS Hukuk Maliye Soruları Ve Cevapları

2017 KPSS Hukuk Maliye Soruları Ve Cevapları

2017 KPSS A grubu alan bilgisi sınavı öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi (ÖSYM) tarafından 21 Mayıs Pazar günü genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri bölümleri sınavları yapılmıştır. 27-28 Mayıs cumartesi ve pazar günlerinde ise diğer alanların sınavları gerçekleştirilmiştir.

Alan Sınavı

ÖSYM adayları Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı dışında alan sınavına tabi tutmaktadır. Alan sınavında kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe ve istatistik bölümleri bulunmaktadır. Alan sınavı 27-28 mayısta üç oturum şeklinde yapılmıştır. Birinci ve ikinci oturum 27 mayıs cumartesi günü yapılmıştır. Üçüncü oturum 28 mayıs pazar günü gerçekleştirilmiştir.

Sınav Dağılımı

Birinci oturum: Uluslararası ilişkiler, kamu yönetimi, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümlerinden oluşur. Her bölümde 40’ar soru bulunmaktadır. Her bölüm için 50’şer dakika cevaplandırma süresi verilmektedir.

İkinci oturum: Hukuk, iktisat ve maliye bölümlerinden oluşur. Her bölümde 40’ar soru bulunmaktadır. Her bölüm için 50’şer dakika cevaplandırma süresi verilmektedir.

Üçüncü oturum: İşletme, muhasebe ve istatistik bölümlerinden oluşur. Her bölümde 40’ar soru bulunmaktadır. İşletme ve muhasebe bölümleri için 50’şer dakika cevaplandırma süresi verilmektedir. İstatistik bölümü için 60 dakika süre verilmektedir.

ÖSYM 2017 KPSS hukuk maliye soruları ve cevaplarının % 10’luk kısmını yayınlamıştır. Soruların % 100’lük yani tamamı adayların kendi sisteminde yayınlanmıştır. Soruları ve cevapları kontrol etmek isteyen adayların, aday işlemleri sistemine giriş yapmaları gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git