2017 KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

2017 KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankalara Yatırılacak?

2017 Kamu personeli seçme sınavında son başvuru tarihi 27 Mart 2017 tarihi olarak belirlendi. Adaylar, girmek istedikleri oturumlara göre oturum başına 55 TL olarak belirlenen ücreti Ziraat bankası tüm şubeleri ya da Ziraat bankası internet bankacılığı, Akbank tüm şubeleri ve Akbank internet bankacılığı, Kuveyt Türk Bankası tüm şubeleri ya da Kuveyt Türk internet bankacılığı, TEB şubeleri ya da TEB internet bankacılığı.

Denizbank tüm şubeleri ya da Denizbank internet bankacılığı, PTT tüm şubeleri, Türkiye Halk Bankası tüm şubeleri ya da Halkbank internet bankacılığı kanalları ile (1 oturuma girecek adaylar 55 TL, 2 oturuma girecek adaylar 110 TL, 3 oturuma girecek adaylar 165 TL, tüm oturumlara girecek adaylar 220 TL) ödeyebileceklerdir. Ayrıca tüm adaylar, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nde bulunan aday sayfasından banka ya da kredi kartı ile ödeme yapabileceklerdir.

Hangi Gruplar Hangi Gün Sınava Girecekler

A Grubu kadroları tercih edecek adaylar ( müfettiş, uzman, kaymakam, denetmen, denetçi, kontrolör) her kurumun farklı puanlara göre alım yapması sebebiyle tüm oturumlara katılabilir. Öğretmenlik alan bilgisi hariç tüm sınavlara katılabilecek bu adaylar, Cumartesi sabah, Pazar sabah ve Pazar öğle oturumlarına girebileceklerdir. Öğretmen adayları ise genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri sınavlarına ek olarak öğretmen alan bilgisi sınavına (toplamda 2 oturum olacak şekilde) katılım sağlayabileceklerdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git