2017 KPSS Alan Soruları Yayımlandı

2017 KPSS Alan Soruları Yayımlandı

Memur adaylarının sınav bitiminden beri merak ile beklediği 2017 KPSS- A Grubu ve Öğretmenlik (

Alan Bilgisi) soruları 31 Mayıs 2017 tarihinde saat 12:00 itibari ile internet üzerinde erişimi aktif hale getirildi. Okumuş oldukları alanlar doğrultusunda kendilerine devlet kadrolarında yer arayan birçok vatandaş 2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) sınavlarına katılarak şanslarını denemişlerdi. Merakla beklenen 2017 KPSS alan bilgisi soruları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yayımlanarak tüm ayrıntıları katılımcılar için değerlendirme şansı sundu.

ÖSYM Tarafından Yayımlanan 2017 KPSS Alan Soruları ve Ayrıntıları

27 Mayıs 2017 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından gerçekleştirilen 2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) soruları ve cevaplarını %10’u internet erişimine açık hale getirildi. Sınava katılım gösteren vatandaşlar için bu erişim süresi 10 gün için geçerli olacaktır. Katılımcılar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden vatandaşlık kimlik numaraları ve şifreleri ile tüm sorulara erişerek soruları tek tek inceleyebilirler.

Görme Engelli Vatandaşlar İçin Düzenlenen Soruların Telif Hakkı ÖSYM’ye Aittir

Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Görme Engeli olan vatandaşları için resim, şekil, tablo, grafik gibi görsel veriler kullanarak özel olarak hazırlamış olduğu sorular Fikir ve Sanat Eserleri Kapsamı içinde eser niteliği taşıdığından tüm telif hakları ÖSYM üzerindedir ve kesinlikle kopyalanıp çoğaltılamaz, hiçbir şekilde dağıtılıp yayınlanamaz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git