2017 KPSS Alan Bilgisi Soru Ve Cevapları Açıklandı Mı?

2017 KPSS Alan Bilgisi Soru Ve Cevapları Açıklandı Mı?

KPSS Alan Bilgisi Sınavı, sadece öğretmenlik bölümlerinden mezun ya da öğretmenlik bölümlerinden mezun olmayıp öğretmenlik formasyonu alan ve öğretmenlik yapmaya hak kazanan üniversite mezunlarının girdikleri sınavdır. Her aday, kamuda yani devlet memuru olarak öğretmen olmak istediği branşın yani alanın sınavına girer. Örneğin; Türkçe Öğretmenliği mezunu ya da formasyonunu alan bir aday Türkçe alan sınavına, Matematik Öğretmenliği mezunu ya da formasyonunu alan bir aday Matematik alan sınavına girer.

Öte yandan resim, beden, müzik gibi daha çok kişisel yeteneğe dayanan alanlarda, branşlarda alan sınavı yapılmamaktadır. Adayların memur olarak atama puanları; genel kültür-genel yetenek sınavı, eğitim bilimleri sınavı ve son olarak alan bilgisi sınavının puanlarının ortalaması olarak belirlenir.

2016 yılında KPSS Alan Bilgisi Sınavı 24 Temmuz’da yapılacak. Soru ve cevaplar da büyük ihtimalle sınavdan birkaç saat sonra aynı gün açıklanacak. Bu bilgiden yola çıkarak 2017 KPSS Alan Bilgisi Sınavı’nın da 2017 Temmuz’da yapılma ihtimalinin büyük olduğu söylenebilir. Ancak kesin tarih için 2017 yılbaşını beklemek gerekmektedir. Çünkü sınavı düzenleyen ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) söz konusu yıl boyunca yapacağı sınavların tarihlerini o yılın hemen başında internet sitesinde yayınlamaktadır. 2017 KPSS Alan Bilgisi Soru ve Cevaplarının ise 2017’de sınavın yapılacağı gün, sınavdan hemen birkaç saat sonra açıklanması beklenebilir.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git