2017 EKPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

2017 EKPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı?

EKPSS, engelli memur adaylarının girdiği sınavdır. Bu sınavdan belirli bir puan alan engelli memur adayları, sınavdan sonra kuraya girerler ve açıklanan sonuçlara göre kendilerine açılan devlet kadrolarına memur olarak atanırlar.

2016 yılında EKPSS, 24 Nisan Pazar günü yapılmış, sonuçları ise 18 Mayıs’ta açıklanmıştır. Sınavı düzenleyen ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi) , yıl içinde düzenleyeceği sınavların; başvuru, sınav, kura ve sonuç açıklama tarihlerini söz konusu yılın hemen başında resmi web sayfasında yayınlamaktadır.

Bu bilgilerden yola çıkarak 2017 EKPSS sınavının yapılma ve sonuçlarının açıklanma tarihlerinin tam olarak belli olması için yeni yılın başını beklemek gereklidir. Çünkü ÖSYM, 2017 yılında yapacağı diğer sınavların ve sonuçlarının açıklanma tarihleri gibi, EKPSS sınavının sonuçlarının açıklanma tarihini de 2017 yılının hemen başında yayınlayacaktır. Ancak bu yılki tarihlerden yola çıkarak EKPSS sınavının 2017’de de nisan ayında yapılacağı ve sonuçlarının da mayıs ayında ilan edilebileceği tahmininde bulunulabilir. Ancak dediğimiz gibi tam ve resmi tarih için 2017 yılının başını beklemek ve bu dönemde ÖSYM’nin web sitesindeki ‘2017 Sınav Takvimi’ bölümünü takip etmek gerekir.

Unutulmaması gereken asıl nokta; iyi bir memuriyete girebilmek ve ülkedeki çoğu insana göre daha iyi bir hayat sürebilmek için yapılması gereken planlı ve sıkı çalışmaktır. Daha uzun bir süre olmasına rağmen 2017 EKPSS’ye girecek olan engelli memur adaylarına şimdiden başarılar.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git