2016/6 Kpss Sonuçları Açıklandı

2016/6 Kpss Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı’na yapılacak olan atamaların tüm adaylar tarafından merakla beklenmesi arkasından ÖSYM o beklenen haberi sınava giren binlerce kişiye yerleştirme duyurusu yaparak adayları sevince gark etti. Beklenen haberin çabuk gelmesi de sınava giren adayları ayrıca sevindirmiştir.

2016/6 KPSS Sonuçları ÖSYM Tarafından Açıklandı

26 Ekim 2016 tarihinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi sitesinde Kpss hakkında önemli bir duyuru yayımladı. Yapılan duyuru da KPSS 2016/6 sonuçları açıklanarak merak eden öğrencilere duyuruldu. İşte beklenen duyuru;

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşların Kadrolu Olarak Pozisyonlara Yerleştirme İşlemleri:

 

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Sağlık Bakanlığına ve Sağlık Bakanlığına Bağlı Kuruluşların bünyesine bağlı çalışacak olan Kamu görevlerine ilk defa atanmayı hak eden kişilere yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik hükümleri arasında istihdam edeceği yer almaktadır. Ayrıca KPSS 2016/6 tercih kılavuzunda yer alan Sağlık Bakanlığına ait kadrolu pozisyonlarına yerleştirme işleminin tamamlanması yer almaktadır. 26 Ekim 2016 tarihinde saat 17.35 itibari ile yerleştirme sonuçlarına sınava giren adaylar ÖSYM’nin web adresi https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden kolaylıkla erişebilirler. Sınava giren adaylar yerleştirme sonuçlarına ait bilgilere ÖSYM’nin resmi web sitesine girerek Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaraları ve sınav için aldıkları şifreleri ile birlikte ulaşabilecekler.

 

ÖSYM bu açıklamaları ile tüm sınava giren adaylara hayati önem taşıyan KPSS sonuçlarının açıklandığını duyurmuştur. 2016/6 KPSS yerleştirme sonuçları için tıklayınız.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git