2016 Yılında Yapılacak Olan KPSS Lisans Başvuruları İçin Son Tarih

2016 Yılında Yapılacak Olan KPSS Lisans Başvuruları İçin Son Tarih

2016 yılı içerisinde yapılacak olan KPSS lisan sınavı için başvuruların son tarihi olarak 31 Mart 2016 olarak belirlenmiştir. 31 Mart 2016 tarihinden sonra başvurular kaldırılacaktır.

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezi tarafından site üzerinden 2016 yılına ait kamu personeli seçme sınavı kılavuzu 17 Mart 2016 tarihinde yayınlanmaya başlanmıştır. Resmi site üzerinden yayınlanmaya başlanan kılavuz ile birlikte başvurularda alınmaya başlanmıştır. Kamu personeli seçme sınavının kılavuzunda başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru kanallarının hangileri olduğu, ücretlerin ne kadar olduğu ve nerelere yatırılacağı gibi konular hakkında çok detaylı bilgilere yer verilmiştir. Ayrıca kılavuzun içerisinde ilk oturum sınavının 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı bilgisine de yer verilmektedir.

2016 yılında yapılacak olan KPSS sınav başvuruları bireysel başvurular, internet üzerinden başvurular ve yurt dışı başvuruları olarak kategorilere ayırılmıştır. Hangi kategoride başvurularınızın yapılacağı hakkında bilgiler ise kılavuzlarda belirtilmiştir.

 Bireysel başvurular

2016 yılı KPSS sınav başvuruları, öğrenci seçme ve yerleştirme merkezleri tarafından şahsen yapılmaktadır. Bireysel başvurularda bulunan öğrencilerin başvuru merkezlerine şahsen gelerek başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Öğrencilerin başvuru merkezlerine gelirken yanlarında kimlik fotokopilerini ve iki adet vesikalık fotoğraflarını getirmeleri mecburidir.

 İnternet üzerinden başvurular

Başvurularını internet üzerinden yapacak olan öğrenciler resmi internet sitesinden TC kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek, başvuru adımlarını takip etmeleri gerekmektedir. Başvurularınızın tamamlanması için belirlenmiş olan sınav ücretini bankalara yatırmanız gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git