2016 YGS Sonuçları Yarın Açıklanıyor

2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçları yarın itibari ile açıklanacak. ÖSYM sonuçları duyurmadan önce YGS başarı sihirbazını açıkladı. YGS başvuru sihirbazı ile adaylar sınav sonuçlarını ve sıralamalarını öğrendikten sonra YGS sıralamaları ile 2015 YGS yerleştirmeleri sonucu oluşan başarı sıralamasını kıyaslayabilecekler. Bu kıyaslama sonucu adaylar, sınav sonucunda hangi bölüme yerleşebileceklerini hakkında fikir sahibi olabilecekler. Adaylar YGS sonrası yaşanacak olan tüm gelişmeleri sitemizden öğrenebilecekler.

2016 YGS sonuçlarının açıklanmasına saatler kaldı. 2016 YGS sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekleyen üniversite adayları için geri sayım başladı. ÖSYM yaptığı açıklamaya göre sınav sonuçlarını 25 Mart 2016 Cuma günü açıklayacaktı. Sınav sonuçlarının açıklanmasında bir gecikme yaşanacağı şu an için düşünülmüyor. YGS sonuçlarının açıklanma süresinin uzatılmaması, ÖSYM tarafından başarı sihirbazı yayınlanmasından anlaşılıyor. ÖSYM bu sihirbazı yayınladığına göre, yarın sonuçları öğrenen adayların kıyaslama yapabilmeleri için yayınlamıştır.

Bu da demek oluyor ki, 2016 YGS sonuçları yarın kesin olarak açıklanacaktır. 2016 YGS sonuçları ÖSYM tarafından açıklanır açıklanmaz aynı anda sitemizden yayınlanacaktır. Adaylar 2016 YGS sonuçlarını nasıl öğrenecekler? ÖSYM 2016 YGS sonuçlarını ÖSYM’nin sonuç açıklama sitesi üzerinden öğrenebilecekler. Bunun için sonuc.osym.gov.tr adresine giriş yaparak, TC kimlik numarası ve aday şifresi ile YGS sonuçlarına ulaşmak mümkün olacak. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından başarı sıralamaları da bir kaç dakika içerisinde sistemdeki yerini alacak.

2016 YGS sonuçlarının açıklanmasından sonra adayların motivasyonlarını düşürmemeleri gerekmektedir. Zira YGS sonrası adayları bir başka sınav bekliyor. 2016 YGS sonrası üniversiteye girişin ikinci basamağı olan LYS sınavları yapılacak. LYS sınavlarından başarılı olmak büyük önem arz ediyor. Çünkü üniversitelere yerleştirme puanının oluşabilmesi için LYS puanı da gerekmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git