2016 Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor ? Kimler Başvurabilir ?

Ücretli Öğretmenlik’te başvuru tarihi, son başvuru tarihi vb durumlar aslında söz konusu değildir. Bu işi yapmak isteyen öğretmenler normalde istedikleri tarihte ilgili Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru formunu vererek başvuruda bulunabilirler. 

Fakat Milli Eğitim Müdürlükleri tüm yıl boyunca bu konuyu takip etmek istemezler. Bunun sebebi de eğitim öğretim dönemi başladıktan sonra öğretmene ihtiyaç duyulan branşlara ellerindeki ücretli öğretmenlik başvurularını kullanarak gerekli görevlendirmeleri yapmalarıdır. Ve bu başvuru dönemi genellikle okullar açılmadan önce, Temmuz – Eylül ayları arasında olmaktadır. Hatta çoğunlukla Temmuz sonu gibi başvuruların başladığını söyleyebiliriz. Tekrar üstüne basmak istiyorum sabit bir başvuru tarihi yoktur.

Gelelim başvuruların nereye ve nasıl yapılacağına;

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURULARI NEREYE YAPILIR?

Başvurular “Ücretli Öğretmenlik Başvuru Formu” adı verilen bir formun doldurulması ve doldurulan bu formla birlikte, formda belirtilen “Gerekli Evraklar” ın ilgili Milli Eğitim Müdürlüklerine teslimi yoluyla yapılır.

Burada dikkat etmemiz gereken nokta başvurular çoğunlukla İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından alınır. Yani başvuruları İlçe MEM’ler açar. Bunu da belirtmem gerekir ki Bazı Milli Eğitim Müdürlükleri Online başvuru alabilmektedir.

Bu konu için yazımı fazla uzatmak istemiyorum arkadaşlar, ücretli öğretmenlikle ilgili sorularınızı yorum kısmından ve aşağıdaki mail ve sosyal medya hesaplarımdan sorabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git