2016 Şubat’ta Kaç Öğretmen Alınacak ?

Atama Bekleyen Öğretmenlerin gözü kulağı 2016 Şubat ayında yapılacak atamaya çevrilmiş durumda. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın 2016 Şubat’ta atama yapacaz demesinden sonra şimdi de merak edilen soru ”2016 Şubat’ta Kaç Öğretmen Alınacak’‘ sorusudur.

Bilindiği üzere MEB’in elinde 47 Bin Kadro ihdası bulunmaktaydı. Bu kadroların 37 Bin’i 2015 Ağustos ayında kullanıldığı için geriye 10 Bin gibi bir kadro kalmıştır. MEB bakanı Avcı’nın yaptığı açıklamada ise 10 Bin artı 2016 yılında yapılacak öğretmen sayısının yarısı kadar öğretmen alacaz açıklaması atama bekleyen öğretmenleri oldukça heyecanlandırdı.

Bu veriler ışığında 2016 Şubat Atamasında alım yapılacak öğretmen sayısının 15 Bin ila 25 Bin arasında bir rakam olacağını tahmin etmekteyiz.

ogretmen-subatBakan Avcı, 2015 Ağustos atamasında sınrıda kalan öğretmenler için ise şu ifadeleri kullandı. Bakan Avcı, sınırda kalan öğretmen adaylarının şubat ayında yapılacak atamada atanacağını belirterek ”Ben çok çalışmıştım ama giremedim diyen arkadaşlarımızın çok büyük bir bölümünün atanacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu. Avcı, Şubat ve Ağustos dönemlerinde yapılacak atamaların hem 2015 KPSS’ye girmiş puan almış ve bekleyen adaylar için hem de 2016 KPSS’ye hazırlanan adaylar için orantılı ve adil olacağına değindi


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git