2016 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

 2016 yılı personel alımlarında henüz kontenjan ve kadro sayısı hakkında bir açıklama yok. Geçtiğimiz günlerde 2016 KPSS ile alınacak hakim sayısında artış olacağı açıklandı ancak diğer kadrolar hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

Önemli sektörlerden biri olan sağlık sektörü için de 2016 itibari ile Sağlık Bakanlığı Personel Alımı adı altında hangi pozisyona kaç kişi alınacağı büyük bir merak konusu.Sağlık sektörü diğer sektörlerden biraz daha farklı bir konumda bulunuyor.

Örn;bir işletme mezunu çok farklı yada alan dışı tercih yaparak yerleşme ihtimali bulunurken aynı şey sağlık sektörü için söz konusu değil. Sadece kendi alanından mezun olanlara iş imkanı tanıyan bu sektöre bu yıl devlet kadrosunda kaç kişilik kontenjan verileceği işsiz ve yeni mezun sağlıkçılar tarafından merakla bekleniyor.

Vatandaşlarımızın canının emanet olduğu ve hayat sorumluluğunu üstlenen tüm sağlıkçı vatandaşlarımızın hepsinin ortak amacı görevlerini devlet kadrosunda ve devlet himayesinde yerine getirmek.

Geçtiğimiz yıllara ve yerleştirmelere göre bu yıl çok daha fazla sayıda istihdam sağlanacağı ve daha fazla kişinin devlet kadrosuna gireceği kesin. Ancak gene de planların ve hedeflerin tam olarak belirlenmesi için yetkililerin yapacakları açıklama da kritik bir öneme sahip.

Yetkililer tarafından ilgili açıklamaların KPSS sınavı öncesinde açıklanacağı düşünülüyor. Birçok kişi devlet bünyesine girmek ve işlerini garantiye almak için daha şimdiden sınava hazırlanmaya başladı.

 


2016 Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. miyasetopdas diyor ki:

    Meslek liselerin kpssdeki sansi nedir

Sayfa başına git