2016 ÖSYM Sınav Takvimi ? 2016 Yılında Yapılacak ÖSYM Sınavları

Memur Adaylarının büyük bir merak içinde açıklanmasını beklediği ÖSYM 2016 sınav takvimi nihayet açıklandı. Takvimi detaylı olarak incelediğimiz özellikle Lisans ve Önlisans sınav tarihlerinde yapılan değişiklik göze ilk çarpan kısım oluyor.

ÖSYM’nin yaptığı bir başka değişiklik ise adayları sevindirecek bir gelişme, Sınavlardan sonra genelde adaylar sınav sonuçlarını büyük bir merak içinde beklemekte ve strese girmekteydiler. ÖSYM bu sene açıkladığı takvimde başvuru ve sınav tarihinin yanısıra sınavların açıklanacağı tarihide belirtti.

Takvime göre 22 Mayıs’ta yapılacak olan 2016 kpss lisans sınavının sonuçları sınavdan yaklaşık 18 gün sonra 9 Haziran 2016 tarihinde açıklanacak. Diğer sınavlar için sınav takvimini inceleyebilirsiniz.

12345

* Güncel gelişmelere göre ÖSYM Sınav Takvimi yenilenerek kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin zaman içinde takvim bilgilerini kontrol etmeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri tavsiye edilir.
** Sınav sonuçlarının belirtilen tarihlerde açıklanması planlanmaktadır ancak, sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.
*** Adayların DHBT’ye girmek için başvuru yapmadan önce öğrenim düzeyine uygun olarak KPSS başvurusu yapmaları gerekmektedir. DHBT’ye gireceği öğrenim düzeyinde KPSS başvurusunu yapmayan adayların DHBT’ye başvuruları sistem tarafından engellenecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git