2016 LYS’de Uygulanacak Kurallar

2016 LYS’de Uygulanacak Kurallar

Lisans Yerleştirme Sınavı kuralları bu hafta sonu gerçekleşen LYS sınavına girecek olan öğrenciler ve adaylar tarafından oldukça merak ediliyor. 2016 LYS’nin ilk oturumu 18 Haziran Cumartesi günü yapılan Sosyal Bilimler sınavı ile gerçekleşirken LYS1 Matematik sınavına girecek olan adaylar yarın sınava girecekler. İşte sınava girecek olan adaylar için 2016 LYS’de Uygulanacak Kurallar başlıca şu şekildedir;

Öncelikle sınav yerlerinde herhangi bir eşya emanete alınmayacak olup anahtar, cep telefonu, para, elektronik cihazlar gibi araçlarla sınava gelmek kesinlikle yasaktır. Soru kitapçığı ve cevap kâğıtları tüm adaylara kapalı poşette verilecektir. Soru kitapçıklarının kitapçık numaraları farklı olacaktır. Cevap formlarında her adayın Fotoğrafı, T.C. Kimlik No’su, Adı Soyadı yazılı olacaktır. Adaylar sınava sadece şeffaf pet şişe içerisinde su getirebileceklerdir.

Kullanacağınız kalem, silgi gibi araçlar ÖSYM tarafından verilecektir.

Sınav esnasında tuvalet ü izni verilmeyecektir. (Sağlık raporu olanlar için önceden başvuru yapılarak, onlar için çözüm üretilecektir.)

Sınava 15 dakika kadar geciken adaylar geçerli mazereti varsa sınava alınacaktır. Sınav başlamasından sonra ilk 120 dakika ve son 15 dakika içinde adaylar sınav salonundan çıkamayacaklardır.

Sınavı izinsiz ve erken terk eden adaylar kesinlikle sınava geri alınmayacak ve zorunlu süre boyunca sınav binasında bekletilecektir.

LYS adayları, Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarını ise TC kimlik numaraları ve şifreleri ile 25 Mart 2016 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sayfasından ücretsiz olarak öğrenebileceklerdir. Ayrıca bir sonuç belgesi ise kesinlikle gönderilmeyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git