2016 KPSS Yaklaşıyor Adaylar Nasıl Hazırlanmalı?

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacak. 2016 KPSS için çok kısa bir süre kaldı. Adayların çalışmalarını hızlandırmaları, genel tekrarlarını yapmaları ve günlük deneme çözümleri yapmaları gerekiyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavında son ay çok büyük önem arz etmektedir. Bir çok adayın çalışmaktan yorulduğu, havaların ısınmasıyla rehavete kapılmaları ve ben başaramam duygusuna kapılması yarıştan kopmasına neden oluyor. Bir çok adayın bu duygulara kapılması ise daha önce verdikleri emeğin boşa gitmesine neden oluyor.

2016 KPSS için çok kısa bir süre kalmışken adayların ne yapması gerekiyor? Öncelikle havaların ısınmasıyla oluşan rehavetten bir an önce kurtulmaları gerekiyor. Ne kadar bahar havası dışarı çıkmaya zorlasa da bu isteği bastırmalı ve derslere yönelmek gerekiyor. Ben başaramam duygusu yerine kendine güvenmeli ve başarma azmine sahip olunmalıdır.

Çalışmaktan yorulan adaylar ise 2016-KPSS sonuçlarının açıklandığı günü düşünmeli o gün aldıkları mutlu edici sonuçla yıl boyu rahatlıkla dinlenebileceklerini hayal ederek çalışmalarını daha çok arttırmalılar.

Son düzlüğe girilmişken, öncelikle eksik olduğunuzu düşündüğünüz konulardan hızlı bir tekrar yapın. Güncel gelişmeler ve vatandaşlık sorularını daha sık çözün. Deneme sayısını arttırın. Deneme çözme imkanınız yoksa seri soru çözümlerine geçin. Artık günün büyük bir kısmını sorularla geçirmek gerekiyor.

Ne kadar çok soruyla karşı karşıya kalınırsa bu durumdan sınavda o kadar çok fayda görülecektir. Adayların bu yüzden son 1 ay 15 gün kala soru çözümlerini arttırmaları ve sorular üzerinden hızlı tekrarlar yapmaları çok faydalı olacaktır.

Vatandaşlık, güncel sorular ve Tarih soruları diğer adaylar arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır. Bu yüzden adayların daha çok bu yönde çalışmaları gerekiyor. Bütün bunların yanında en büyük faktör ise adayların sınavı kazanacaklarına olan inançlarıdır. İnanmak başarmanın yarısıdır. Bunu asla unutmayalım. İnancımızı çalışmayla desteklediğimiz takdirde gerekli başarıyı göstermiş olacağız. 2016 KPSS’ye girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git