2016 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar?

2016 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar? 
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta ayın 17 sinde başlayan başvurular bu ayın sonuna kadar 31 i ne kadar devam edecek. Peki ama hangi bankaya ne kadar ücret yatırmanız gerektiğini merak ediyorsanız size kısaca anlatayım. Başvuru ücretlerini bir çok anlaşmalı bankalar aracılığı ile yapabileceğiniz gibi ÖSYM’nin online ödeme sayfası aracılığı ile de yapabilirsiniz.

Sınav ücretlerinin yatırabileceğiniz bankalar ise ise şu şekilde.
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.), ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)

2016 KPSS SINAV ÜCRETİ NE KADAR?

2016 yılında yapılacak olan KPSS sınavı için yatırmanız gereken tutarlar şu şekildedir. Her bir oturum için 55 TL olacak ücretler, B bölümü için ise sadece 55 TL olacak.

Adaylar her gireceği oturum için 55,00 TL ücret yatıracaktır.
Sadece bir oturuma girmek isteyen adaylardan 55,00 TL,
İki oturuma girmek isteyen adaylardan 110,00 TL,
Üç oturuma girmek isteyen adaylardan 165,00 TL,
Tüm oturumlara girmek isteyen adaylardan ise 220,00 TL tahsil edilecektir.

Sizlerde sınav ücretini yatırıp başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. Diğer kpss haberleri için sitemizde ki diğer haberlere göz atabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git