Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_urv8uagulmskqbr190q6us94v2, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/kpss/public_html/wp-content/themes/yarenv2/header.php on line 2
KPSS 2016 Sınav Tarihleri Değişti | 2017 KPSS Hazırlık Portalı

2016 KPSS Sınav Tarihleri Değişti

Çok sayıda kişinin memur olma hayallerinde temel rol oynayan önlisans ve ortaöğretim KPSS sınav tarihleri ÖSYM tarafından değiştirildi. KPSS başvuruları 9 Ağustos’ta başlayarak 26 Ağustos’a kadar süren kayıtlar sona ererek başvuru yapan adayların heyecanlı bekleyişi başlamıştı. Önlisans/Ortaöğretim KPSS başvuruları ardından sınav tarihlerinin de ÖSYM tarafından açıklanmasından sonra adayların yoğun bir şekilde ders çalışmasına vesile olmuştu, fakat ÖSYM bugün aldığı bir karar üzerine 22-23 Ekim 2016 tarihlerinde yapılacak olan KPSS Sınavını takviminde tarihini değiştirerek güncelledi.

Önlisans mezunlarının 22 Ekim 2016’da KPSS sınavı içerisine dahil olacağı, Ortaöğretim’in ise 23 Ekim 2016’da sınav olacağı KPSS bünyesi ÖSYM tarafından alınan bir karar neticesinde sınav takvimini değiştirerek Önlisans KPSS sınavları 16 Ekim, Ortaöğretim KPSS sınavı 20 Kasım 2016 tarihinde olmak üzere yapılacağına ilişkin duyuruda bulundu. Birçok kişinin sevindiği, bir kısım kişinin de sevinmediği bu karar her ne kadar tarihlerle ilgili bir değişime uğrasa da sistemde başka alana dayalı herhangi bir değişikliğin olmadığı ve olmayacağını bildiren ÖSYM net bir şekilde resmi web sitesi üzerinden duyuruda bulundu.

ÖSYM’DEN BİLGİLERİNİZİ GÜNCELLEYİN UYARISI

Sınav tarihlerinin değişikliğindeki duyuru ile birlikte ÖSYM tarafından ayrıca verilen uyarıda 2016 Kamu Personel Seçme Sınavı adaylarının başvuru başlangıcında çoğu adayın bilgilerini güncellememesi ve bu konuya dayalı olarak 31 Ağustos – 5 Eylül tarihine kadar bu kişilerin kesin olarak güncellemelerini yapmaları konusunda uyarıda bulundu. Gerekli işlemlerin kesinlikle dikkate alınarak tamamlanması konusunda uyarı veren ÖSYM, birçok kimsenin halen kendilerine iletişim yollarından ulaşarak sınava dahil olmak istediklerini fakat sınav başvurularının sona erdiğini vermiş olduğu açıklama da bir kez daha hatırlatarak aydınlattı.

31 AĞUSTOS – 5 EYLÜL SON GÜNCELLEME TARİHİ

Adayların sınava sorunsuz bir şekilde girmeleri için muhakkak bu tarihler arasında “ais.osym.gov.tr” adresine erişim sağlayarak kendilerine ait profile giriş yaptıktan sonra gerekli değişikliklerin olacağı güncellemeleri yapmaları konusunda uyarıda bulunan ÖSYM, aksi takdirde sınavla ilgili kişinin problem yaşayabileceğini de dile getirdi. Buraya tıklayarak ilgili resmi web sitesine erişim sağlayıp bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.


2016 KPSS Sınav Tarihleri Değişti Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Ahmet diyor ki:

    Yukarıda bir haber, bilgi paylaşılıyor ama bu haber hangi tarihte servis edildi bir emare yok. Bu eksikliği site genelinde gidermeniz yerinde olur! Çünkü eski bir haberi, yeni bir haber sanabilir arkadaşlar.

Sayfa başına git

Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_urv8uagulmskqbr190q6us94v2, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0