2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Başvuruları Başladı

Binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği Ortaöğretim ve Önlisans KPSS 2016 başvuru işlemleri başladı. 9 Ağustos ayında ÖSYM’nin resmi web sitesinde yapılan açıklama’da 9 Ağustos ile 24 Ağustos tarihleri arasında Önlisans ve Ortaöğretim’e dayalı KPSS başvurularının kayıt işlemlerini duyurdu. 2016 KPSS başvuruları neticesinde sonlanacak olan son gün tarihli 24 Ağustos’a kadar sınava girmek isteyen kişilerin sınava girmeye hak kazanmaları için tüm kayıt işlemlerinin verilen tarih aralığında yapılmasını belirtti. ÖSYM sayfasının geliştirilmesiyle son dönemlerde kayıtların internet üzerinden yapılması hem adayların rahat ve kolay bir başvurularını yapabilmelerini hem de daha fazla ayrıntılı bilgiye sahip olmalarını sağlamakta.

9 Ağustos 2016 tarihinde başlayan KPSS 2016 kayıtları dahilinde sınava girmeye hak kazanacak olan Lise ve üniversitelerin önlisans programındaki 2 yıllık mezunların en kısa zaman’da kayıt işlemlerini yapmaları gerekmektedir. 24 Ağustos 23:59’da sona erecek olan online KPSS 2016 başvuru kayıtları için ÖSYM giriş bilgileriniz ile resmi ÖSYM’nin resmi web sitesine erişim sağlayarak kaydınızı oluşturabilirsiniz. 2 yıllık belirli aralıklarla düzenlenen KPSS kayıtlarına bu sene oldukça rağbet olacağı görülüyor. Geçtiğimiz ay ülkemizde yaşanan askeri darbe girişiminin püskürtülmesinden hemen sonra darbe girişimi içerisinde olan kişilerle yakın ve bağlı temaslarda bulunan on binlerce memur açığa alındığından ötürü devlet kurumlarına çok sayıda memur alımı yapılacağından ötürü çok sayıda kişinin sınava girmesi bekleniyor.

2016 KPSS İLE BİNLERCE MEMUR ALIMI YAPILACAK

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere FETÖ terör örgütü kapsamında on binlerce memurun açığa alınmasıyla birlikte devlet kurumları yapılandırmaya giderek yeni memur alımları yaparak eksikliklerini giderme peşinde. Bu duruma bağlı olarak yapılan KPSS sınavları bu sene adayların artış göstereceğinden ötürü büyük bir azimle çalışarak sınava girecek olan bireyler memur olabilmek için kıyasıya bir yarış içerisine dahil olacaklar.

Geçtiğimiz günlerde Adalet Bakanlığı tarafından açıklanan duyuruda kamuya dayalı olarak çeşitli alanlar üzerinde toplam’da 3.721 memur alımı yapılarak bu alandaki açıkları kapatmaya yönelik çalışmalar düzenleneceği bildirildi. Darbe girişimi sonrası yapılan düzenlemelerin ardından ilk alımların başlatıldığı Adalet Bakanlığı’nın hemen sonrasında ise çeşitli devlet kurumlarına çok sayıda personel alımlarının başladığı resmi web sitelerinden görülmekte.

BAŞVURU YAPTIKTAN SONRA YAPILACAK İŞLEMLER

ÖSYM resmi web sitesinden yapılan açıklama içerisinde sınava online olarak resmi web site üzerinden başvuru yapan öğrencilerin sınav giriş ücretlerini kesinlikle yatırmaları bildirilmekte. Aksi takdirde başvuru kaydının pasif edilerek sınava dahil edilmeyecekleri dile getirildi. Sınav ücreti yatırılmadığından ötürü adayın sınava girme hakkını tamamlayamadığından kayıt bilgileri iptal edilerek sınavın yapılacağı bina ve sınav salonuna girişleri kapanacak.

Sınav başvuru kaydını ve sınav ücretini yatıran adaylar başvuru süresi boyunca ÖSYM’nin resmi web sitesinde yer alan(http://ais.osym.gov.tr) panel girişi ile kendi bilgilerine erişim sağlayarak başvuru bilgilerinin sorunsuz ve doğru olduğu teyit etmelidirler. Akabinde adayların başvuruları üzerine herhangi bir sorun olmaması halinde tamamlanmış olan başvuru kaydının yazıcıdan çıktı dökümünü alarak ellerinde bulundurmalıdırlar. Tüm bu olumlu gidişatlar üzerine sınav başvuru ve ücreti ile ilgili sorun yaşamayan adayların kayıt bilgileri tamamen aktif bir hal almakta olup, sınav tarihinde sınava girmeye hak kazanacaktırlar. Daha ayrıntılı bilgilere ÖSYM’nin resmi web sitesinden bilgi edinerek bu doğrultuda hareket edebilirsiniz. Bu durum sınava sorunsuz ve eksiksiz olarak girmenize vesile olacak bir durum olup, tamamen sizin faydanıza işlemekte olan bir konudur.

Sınav başvurusunda bulunan adayların KPSS Başvuru Kılavuzu üzerine mutlaka dikkatli bir şekilde incelemelerde bulunmaları gerekmekte. Buraya tıklayarak KPSS Başvuru Kılavuzuna erişim sağlayabilirsiniz.

 


2016-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Başvuruları Başladı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. yasemin serce diyor ki:

    Büro yönetimi ve yönetici asistanlığını bitirdim.Ve bizimle ilgili olan alımlarda ,daktilo, klavye ,bilgisayarla ilgili konularda adalet önlisans isteminde neden bu bölümden alım yapılmıyor.Tekrar tekrar başka bölüm mü? okuyalim 4 sene o bölüm 2 sene bu bölüm nerden hangi bölüm alıyor elindeki bölüm ne olacak.Sürekli arayış içindeyiz biz araştırıp bulana kadar başka bölümden başka kişiler başvuru yapmış bu adaletsizlik giderilir inşallah.

  2. Nevzat Kaplan diyor ki:

    İssizim 6 ay oldu is bulamiyorum 3 cocukla perisan haldeyim bankaya borcum var bir devlet kurumunda
    calismak istiyorum.

Sayfa başına git