2016 KPSS Ortaöğretim Sınavında Son viraja Girerken!

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavında Son viraja Girerken!

2016 KPSS önlisans sınavı 16 Ekim 2016 da yapıldıktan sonra bir diğer sınav olan ve 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan 2016 KPSS ortaöğretim sınavı için süre azalırken tüm adaylar heyecanlı sınav zamanını beklemektedirler. Sınav saati olarak ÖSYM sabah 10:00 olarak belirledi. Genel olarak 09:30 da yapılan sınavlardan ziyade bu sınavın saatine dikkat ederek ilgili sınav yerinize gitmeniz gerekmektedir. Sınava gireceğiniz yere 1-2 önce gidip bakınız.

Adayların 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan 2016 KPSS önlisans sınavının zor olması sebebiyle bu sınav için bir hayli stres girerken gergin bekleyişlerini sürdürmektedir. Fakat sınav tarihine kadar kalan zaman adaylar için en büyük avantaj sağlarken bu süre zarfını daha fazla ders çalışarak geçirmeleri gerekmektedir. Fazla strese kapılmamaları adaylar için sınav öncesi ve sınav anında fayda sağlayacaktır.

Sınav öncesi kalan zamanlarınızda konulara çalışmaya devam ederken sık sık deneme çözmeniz gerekmektedir. Deneme çözdükten sonra mutlaka yapamadığınız soruları çözmeye çalışınız yada yardım alarak çözdürünüz. Yaptığınız hataları gözden geçirerek 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan 2016 KPSS ortaöğretim sınavında aynı hataları yapmamaya dikkat ediniz. Sınavda yapamadığınız sorular olursa paniğe kapılmadan bir sonraki soruya geçiniz. Daha sonra yapmadığınız soruları gözden geçirirsiniz. Kendinize olan güveni hiçbir zaman yitirmeyiniz. Çünkü özgüven sınavda sizin en büyük dostunuz olacaktır.

Girmiş olduğunuz bu son virajda, 2016 KPSS ortaöğretim sınavı sınavdan başarı elde etmenizi temenni ederiz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git