2016 KPSS Ortaöğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2016 KPSS Ortaöğretim Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

KPSS önlisans sınavının yapılmasının ardından adaylar ortaöğretim için yapılacak KPSS sınavını beklemeye başladılar. 2016 senesindeki KPSS önlisans düzeyindeki sınav birkaç gün öncesinde yani 16 Ekim 2016’da yapıldı. Sınavın sonrasında yapılan açıklamadan sonra ise yapılması beklenen bir diğer KPSS sınavı olan 2016 KPSS ortaöğretim sınavının ne zaman yapılacağı merak edilmeye başlandı. 2016 senesi KPSS ortaöğretim sınavının tarihi ise 20 Kasım 2016 olarak belirtildi. ÖSYM’nin yaptığı açıklamaya göre, saat 9.30’da başlaması beklenen sınavın saat 10.00’da başlayacağı bildirilir.

20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan KPSS ortaöğretim sınavı için adayların bekleyişi devam etmektedir. Memur adayları gündemin gidişatı sebebiyle yapılacak KPSS sınavı için oldukça gerginler. KPSS önlisans sınavının oldukça zor geçtiğinin iddia edilmesinin ardından ortaöğretim memur adayları da gergin bir bekleyiş içerisine girmiş bulunmaktalar. 2016 KPSS ortaöğretim sınavının 20 Kasım 2016’da gerçekleşmesinin ardından da KPSS DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılacaktır. KPSS DHBT sınavının yapılma tarihi ise 4 Aralık 2016 olarak belirlenmiştir.

Sınavlara katılacak olan memur adaylarının nüfus cüzdanları bulunmadığı ya da nüfus cüzdanlarında soğuk damga, T.C. kimlik numarası veya fotoğraf bulunmadığından dolayı sınava kabul edilemeyeceklerdir. Bu adayların sınava katılabilmeleri için sınav kurallarına uygun olan bir nüfus cüzdanı edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların mağdur olmamaları için İl ve İlçe Nüfus müdürlükleri sınav gününde 07.00-10.15 saatleri arasında çalışacaklardır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git