2016 Kpss Ortaöğretim Önlisans İçin Güncelleme Yapmayan Adaylar Sınava Giremeyecek mi?

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM ÖNLİSANS İÇİN GÜNCELLEME YAPMAYAN ADAYLAR TEDİRGİN

2016 yılında yapılacak olan KPSS’ye ortaöğretim ve önlisans düzeyinde girecek olan birçok aday için ÖSYM yeni bir güncelleme yaptığını açıklamıştı. Bu güncelleme sayesinde adaylar sınav yerlerini değiştirmek için son defa şanslarını deneyeceklerdir. Dün bu işlemlerin son tarihiydi ve güncelleme yapmayan adaylar tedirgin bir hale büründü. Bunun sebebi güncelleme yapmayan adayların sınav yerlerinde ve sınav başvurularında herhangi bir problem olup olmayacağını merak etmeleridir. Fakat bu sorunun cevabını ÖSYM zaten vermiş bulunmaktadır. ÖSYM’nin 31 Ağustos tarihinde yapmış olduğu açıklamada bu güncelleme ile ilgili olan soruların da cevabı bulunmaktadır. Duyurunun iyice okunması ve detay kısımlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

KPSS için Güncelleme Yapılmaması Herhangi Bir Probleme Neden Olur Mu?

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda güncelleme yapması gereken kişilerin kimler olduğu belirtilmişti. KPSS için güncelleme yapması gereken kişiler sınav yerlerinden memnun olmayan ve sınav yerlerinde değişiklik yapmak isteyen kişilerdir. Sınav yerlerini değiştirmek istemeyen kişilerin güncelleme yapmasına gerek yoktur. KPSS başvuru tarihleri 9 Ağustos ile 27 Ağustos tarihleri arasında sonlanmıştı. Fakat sınav yerleri açıklandıktan sonra böyle bir değişikliğe gidilmesinin asıl sebebi sınav tarihinin 20 Kasım’a ertelenmesidir. KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavı Ekim ayında yapılacak iken Kasım ayına ertelenmesi sınav yerleri için yapılacak bir güncellemeyi de beraberinde getirmiştir. Sınav yerini değiştirmek isteyen kişiler güncellemelerini 31 Ağustos ile 5 Eylül tarihleri arasında tamamlamış bulunmaktadır. Bu tarihler arasında güncelleme yapmak zorunlu değildir. Sadece sınav yerlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar güncelleme yapmalıdır. Bu nedenle adayların kafasında herhangi bir soru işareti bulunmasına gerek yoktur.

ÖSYM birkaç gün önce yaptığı açıklamada 2016 KPSS’nin ortaöğretim ve önlisans düzeyinde yapılacak olan seansının tarihinin değiştirildiğini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra sınav tarihi ertelendiği için adayların güncelleme yapması konusu ortaya çıktı. Güncellemeden sadece sınav merkezlerini değiştirmek isteyen adayların faydalanacağı bilgisi ise güncelleme yapmayan adayların tedirginliklerini sona erdirdi. Bu sayede birçok adayın içi rahatlamış oldu. Detaylı bilgi için ÖSYM duyurularına bakabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git