2016 KPSS Ortaöğretim Memur Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler

2016 KPSS Ortaöğretim Memur Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Birçok kişinin yakından takip ettiği KPSS sınavına sayılı günler kala adayların birçok konuya dikkat etmeleri gerekiyor. Sınava bir ay kala sınava girecek olan adaylar bir yandan heyecanlı bekleyişlerini sürdürürken, bir yandan ise ders çalışmaya devam ediyor. Bu konuda bazı kişiler sınavda çıkabilecek olan konuları çalışırken, bazı adaylar ise test çözerek çalışmalarını sürdürüyor.

Birçok kişinin sınava yakın zamanda yaptığı hatalardan birisi bugüne kadar zaten yeterince çalıştım diyerek çalışmalarını sonlandırmalarıdır. Bu şekilde davranan adayların sınavda başarılı olabilmeleri oldukça zordur. Aksine uzun süredir emek verilen çalışmaların son düzlükte de devam etmesi gerekir. Ancak bu şekilde KPSS sınavından istenilen sonuçlar alınabilir.

Bu konuda yapılabilecek en önemli şey, ilk olarak bilinmeyen konuların tekrar edilmesidir. Bilinen konuların üzerinden geçmek için çok fazla zaman harcamaya gerek yoktur, bu yüzden bilgi anlamında eksik olan konuların çalışılması başarı olasılığını önemli ölçüde arttırmaktadır.

Sınava hazırlık evresinde yapılabilecek önemli bir şey ise KPSS deneme sınavlarına katılmaktır. Bu sınavlar adayların sınavdaki heyecanlarını yenmelerini, sınavda süreyi etkin bir şekilde kullanabilmeleri için pratik sağlar. Ancak tüm bu çalışma şekli sırasında gün boyunca aralıksız çalışmak hem sağlık için, hem de başarılı olabilmek için oldukça tehlikelidir. Bu yüzden mutlaka belirli bir süre çalıştıktan sonra adayların kendilerine vakit ayırmaları ve bir süre dinlenmeleri gerekir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git