2016-Kpss Ortaöğretim İçin Sınav Giriş Merkezleri Açıklandı

2016-Kpss Ortaöğretim İçin Sınav Giriş Merkezleri Açıklandı

Ortaöğretim mezunlarının heyecan ile beklediği 2016-KPSS sınav giriş yerleri ÖSYM’nin resmi sitesi tarafından açıklanmıştır. Sınav giriş yerleri ve sınava götürülecek evraklar yazımızda mevcuttur. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından açıklanan ve 9 ile 24 ağustos tarihleri arasında başvurusu kabul edilen KPSS adaylarının sınav giriş yerleri ÖSM merkezi tarafından bir metin ile resmi siteden paylaşılmıştır.

KPSS adayları sınav giriş yerlerini nasıl öğrenecekler?

20 Kasım 2016 tarihinde ve saat 10.00 da yapılacak sınav için başvuru yapan adayların sınava girecekleri bina ve salonların yerleri belirlenerek ÖSYM’nin resmi sitesinde duyurulmuştur. 2016-KPSS adayları ÖSYM resmi sayfasının https://ais.osym.gov.tr/ linkine internet sayfasına yazarak; TC Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek sınav giriş merkezleri hakkında bilgi alabilmektedirler.

Sınav Merkezleri Başvuru Süresi Dışında Değiştirilemeyecektir!

Sınav merkezlerinin değişimine dair yapılan başvurular ÖSYM’nin resmi sitesi olan  https://ais.osym.gov.tr/ adresinden başvuru süresi içerisinde değiştirilebilecektir. Başvuru süresi içerisinde değiştirilmeyen sınav merkezleri üzerinde sonradan herhangi bir düzeltme talep edilemeyecektir.

ÖSYM gerekli görür ise ek sınav merkezlerini de listeye dâhil edebilir ya da uygun görmediği sınav merkezlerini bu listeden çıkarabilmektedir. Bu tarz değişiklikler ÖSYM’nin yetkisine kalmıştır. ÖSYM Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine Göre yanlış adres beyanında ulunan adayları farklı merkezlere atama hakkına sahiptir.

Sınav Giriş Belgesinde Bulunan Bilgiler

Sınav giriş belgesinde kişinin sınava gireceği merkez bina salon numarası adayın fotoğrafı ve bilgileri yer almaktadır. Adayların bu belgeyi internetten çıktı alarak sınav günü yanında bulundurmaları zorunludur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git