2016 KPSS Önlisans Soruları Nasıl Gelir ?

2016 KPSS Lisans sınavının yapılmasının ardından gözler Ekim ayında yapılacak olan Önlisans ve Ortaöğretim KPSS sınavlarına çevrilmiş durumda.

2016 KPSS Önlisans sınavına bu sene tahmini olarak 900 Bin Aday’ın başvuru yapması beklenmektedir. Zira 2014 KPSS önlisans sınavına başvuran aday sayısı 700 Bin civarındaydı. Yine aynı şekilde 2016 KPSS ortaöğretim sınavına ise 3 Milyona yakın adayın başvuru yapması beklenmektedir.

Bu kadar rakip arasından başarılı olmanın tek yolu ise düzenli ve planlı çalışmaktır. Muhakak ki hangi konuya- Hangi derse ne kadar önem vermesi gerektiğinin bilincinde olan aday rakiplerinden 2-3 Adım önde olacaktır.

2016 KPSS Lisans sınavını incelediğimizde Genel Kültür kısmının oldukça kolay ve basit sorulardan oluştuğunu ve Adayların Genel Yetenek’te zorlandığını görebiliyoruz. Özellikle Türkçe sorularında birçok aday tökezledi ve Lisans’ta Türkçe kısmında iyi net yapan adaylar bu sınavda oldukça şanslı olacaktır.

Şimdi gelelilim 2016 KPSS önlisans soruları‘nın nasıl gelebileceğine ? Adaylara önerimiz Türkçe ve Matematik dersini hafife almamalarıdır. Türkçe Ve Matematik kısmından iyi bir net yapan aday rakiplerine önemli bir fark atacaktır. Bir diğer önemli husus ise bol bol deneme sınavı çözmektir.

Deneme sınavı çözerken KPSS önlisans sınavının yapılacağı aynı saatle bu denemelere başlamanız ve süreye dikkat etmeniz çok önemlidir. Sınav psikolojisini iyi yöneten ve özellikle matematik sorularını hızlı çözebilen bir aday oldukça avantajlı olacaktır.  Süre konusunda sıkıntı yaşamaz ve sınavı iyi yönetirseniz sınavı yüksek olasılık yapar ve başarılı olursunuz. Bu sebeple deneme çözerken sınavı deneme değil de sanki KPSS sınavındaymış gibi çözmeniz ve o psikoloji de olmanız çok önemli ve size sınav tecrübesi kazandıracaktır. Herkese Başarılar dileriz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git