2016 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

Büyük bir merakla beklenen 2016 KPSS Lisans sınavı beraberinde bazı tartışmaları da getirerek 22 Mayıs tarihinde yapıldı. Lisans mezunlarının sınavdan sonra akıllarına gelen ilk soru ise 2016 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ? sorusu oldu. Bilindiğe üzere ÖSYM sınav takviminde daha önce yapılan açıklamada sonuçların 9 Haziran tarihinde açıklanacağı belirtilmişti.

Fakat sonra beklenmedik bir gelişme oldu ve Sonuçların açıklanması 14 Temmuz 2016 Tarihine ertelendi. Şu sıralar KPSS lisans mezunları sonuçların bu denli ileri bir tarihte açıklanmasına oldukça tepkililer. Çoğu mezun sonuçların daha erken bir tarihte açıklanması gerektiğine veya hiç olmazsa optik formların biraz daha erken açıklanması gerektiği görüşünü savunuyor.

Bilindği üzere ÖSYM 22 Mayıs 2016 Tarihinde sınavın bitmesinin ardından soru ve cevapları yayınlamış. Çoğu aday netlerine bakabilmişti. Fakat birçok aday Optik Form’da kaydırma yapmış olabilecekleri düşüncesiyle büyük bir telaş içerisindedir. Bu sebeple Optik formların yayınlanması bir nebze olsun adayları rahatlatacaktır.

2016 KPSS Lisans Sınav Sonuçları’nın 14 Temmuz 2016 Tarihinde açıklanacağını tekrar belirtiriz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git