2016 KPSS Deneme Sınavları PDF – Çözümlü

2016 KPSS lisans sınavı‘na sayılı haftalar kalmışken, artık yavaş yavaş konuları bitirmiş olup test ve soru bankası çözmeye başlamış olunmalıdır.

Bunun yanısıra bol bol deneme sınavı çözmekte eksiklerinizi tespit edip konu açıklarınızı kapatabilmeniz açısından oldukça faydalıdır. 2016 KPSS lisans deneme sınavları‘nı elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Aşağıda bulunan linkte 52 Adet Deneme bulunmaktadır. Denemeler 2014 Yılına aittir, Güncel Bilgi soruları dışında denemeleri çözmek 2016 KPSS için oldukça faydalı olacaktır.

Türkiye’de başarı için aranan en önemli koşul sınavlar olsa gerek. Artık düzenli sistemler haline dönen sınavlar beraberinde insanlarda kırgınlık yaratmakta gençliğimizin en güzel yılları bu gereksiz engellerle heba edilmektedir. Özellikle bu makale savaş meydanlarında kazanıp; masada kaybeden adaylar için hazırlanmıştır.

DENEME ÇÖZMENİNİN EN BÜYÜK FAYDASI NEDİR?

Bir kişi sınava hazırlanıyorsa son güne kadar kendini eksik hissetmesi beklenen bir durumdur. Bu eksiklik hissi kişide olumsuz duygular geliştirebilir. Kapsam geçerliliği çok yüksek olan yani birçok alandan soruların bulunduğu sınavlarda kaygı, stres ve diğer normal unutma süreçleri hesaba katılınca adayların bunca bilgiyi hafızada tutması çok zordur. Genelde KPSS sınavlarında format ve çıkabilecek konular bellidir. Birçok alandan derinlemesine bilgiler elde etmek tabi ki avantajdır. Denemeler (eğer iyi bir denemeyse ) nokta atışı yapmanıza fayda sağlar. Sınava hazırlanırken gereksiz 100?lerce bilgi yerine ?işe yarar? nitelikte sorular size hedefe ulaştırmada daha çok yardımcı olabilir. Çok fazla ayrıntının dezavantajları vardır. Ama öz bilgi her zaman tutarlı sonuçlar doğurur. Ayrıca sınavlarda bütün seçici dikkatinizi bir soruya odaklandığınızda belki yüzlerce soruya bedel bir deneyime sahip olabilirsiniz. Deneme çözmek size ?neyi bilmeniz gerektiğini gösterir.

Denemeler İçin –>> https://yadi.sk/d/WfD6vscVhYZiT


2016 KPSS Deneme Sınavları PDF – Çözümlü Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. malkom_x diyor ki:

  hayır kubra .. sadece pc atamarında değil ara alımlarda bile çok insan alınıyor .. sen bunları takıb edersen atanabilirsin . bende önlisalns işletme mezunuyum .. 74 le atandım ..

 2. kübra diyor ki:

  merhabalar,

  Ben işletme önlisans mezunuyum 2015 yılında 82 puan aldım ve tabiki yerleşemedim size şunu sormak istiyorum işletme bölümü ortak alan biliyorsunuz mağduruz bu yüzden sonuç olarak ben 90 puan alsamda atanmam çok zormu olacaktır sizce? gerçekten 1 yıl daha emeklerimi çöpe atmak istemiyorum artık lütfen yardımcı olabilirseniz çok çok memnun olurum :(

 3. hıdır kaya diyor ki:

  çok güzel

 4. anıl diyor ki:

  Teşekkür ederim

Sayfa başına git