2016 KPSS başvuruları ne zaman?

2016 KPSS başvuruları ne zaman?

Memur olabilmek için gün sayan ve bir çok kişinin merakla beklediği 2016 KPSS başvuruları ne zaman ? Başvuru koşulları neler? Bu yıl erken yapılacak olan KPSS tarihi Ne Zaman?

Bir çok kişinin hayallerini süsleyen ve merakla beklediği bu önemli an için geri sayım başladı.KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) yapılma tarihleri belli oldu ve bizlerde sizinle paylaşıyoruz. Herkesin merakla beklediği özellikle memur olabilmek için bekleyen binlerce kişinin hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Çoğu kişi evden çalışırken bu sınav için dershaneye gidenlerin sayısı da bir hayli çok.

Adaylar için beklenen açıklama ÖSYM’den geldi.  ÖSYM KPSS 2016 başvuruları 17 Mart Perşembe günü başlayacak.

KPSS LİSANS BAŞVURULARI YAKIN TARİHTE

Memur adaylarının merakla beklediği KPSS başvuruları 17 Mart 2016 Perşembe günü başlayacak ve 31 mart tarihine kadar devam edecek. Genel Yetenek, Genel Kültür, eğitim Bilimleri Sınavı ise 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır. Bu sınavlardan tam bir hafta sonra da yani 26 mayıs 2016 tarihinde Alan bilgisi sınavı yapılacaktır.

ÖABT 2016 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Öğretmen olabilmek için bu sınava girecek olan adaylar içinde sınav süreci biraz daha farklı olacaktır. Onlarda durum ise şu şekilde. 24 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan Alan Bilgisi (ÖABT) sınavının ardından sonuçlar ise 11 Ağustos 2016 tarihinde açıklanacaktır.

Eğer sizde bu yıl yapılacak olan bu KPSS sınavına girmek istiyorsanız tarihleri çok iyi şekilde takip etmelisiniz. Hatta bir yerlere not alırsanız sizin için daha iyi olacaktır.


2016 KPSS başvuruları ne zaman? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Sıdıka diyor ki:

    Merhaba ben lisans mezunuyum ve 2012 yılında kpss’ye lisans düzeyinde girdim. Bu yıl yapılacak olan ön lisans kpss’ye girebilirmiyim?

Sayfa başına git