2016 KPSS Başvuruları Ne Zaman Başlayacak ?

2016 KPSS Ortaöğretim, (Lise) Lisans ve Önlisans mezunları için büyük önem taşıyor. Bilindiği gibi lise ve önlisans mezunları için açılan B grubu kadrolara iki yılda bir atama gerçekleştiriliyor. Bu nedenle 2016 KPSS geçtiğimiz yıla göre çok daha fazla sayıda adayın yarıştığı bir sınav olacak.

2016 KPSS Lise Başvuruları Ne Zaman?

2016 KPSS lise mezunları başvuruları geçtiğimiz sınavda olduğu gibi yine 2016 Temmuz ayında olması bekleniyor. Henüz ÖSYM tarafından sınav takvimi açıklanmadığı için gün ve saati açıklandığı anda sitemizde olacak.

2016 KPSS Önlisans Başvuruları Ne Zaman?

2014 KPSS’de olduğu gibi Lise ve Önlisans mezunlarının KPSS başvuru tarihleri aynı dönemde yapılacak ve muhtelemelen bu başvuru 2016 Temmuz ayı içinde olacak. ÖSYM takvimi açıklandığında gün ve saati sitemizde bulabilirsiniz.

kpss-başvuru-tarihleri2016 KPSS Lisans Başvruları Ne Zaman?

2016 KPSS Lisans Başvuruları her yıl olduğu gibi bu yıl da Mayıs ayında olacak. ÖSYM sınav takvimi açıklandığında gün ve saat bilgisini sizlerle paylaşacağız.

KPSS başvuru tarihleri gibi sınav tarihleri de farklılık gösteriyor.

KPSS Lise ve Önlisans başvuruları Temmuz ayında yapılacak ve sınav ise Eylül ayında gerçekleştirilecek. KPSS Lisans başvruları Mayıs ayında yapılacak ve sınavın ise Temmuz ayında olması bekleniyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git