2016 KPSS Başvuru Ücreti Yanlış Yatırılırsa Ne Olur?

Bilindiği üzere 17 Mart 2016 tarihi itibari ile 2016 KPSS başvuruları başlamıştır. 2016 KPSS için son başvuru günü ise 31 Mart 2016 Perşembe günüdür. KPSS’ye başvuru yapacak olan adayların bu süre içerisinde KPSS başvurularını yapmaları gerekiyor. KPSS başvuru tarihlerinin uzatılıp uzatılmayacağı belli olmadığından adayların her ihtimale karşı başvurularını son güne bırakmamaları gerekmektedir.

2016 KPSS’ye İnternetten Başvuracaklar

2016 KPSS için internet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini en geç 31 Mart 2016 günü saat 23.59’a kadar tamamlayabilirler. 2016 KPSS için internet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar, ais.osym.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ve şifreleriyle giriş yapacaklar. 2016 KPSS başvurusu için gerekli adımları gerçekleştirerek başvurularını tamamlamış olacaklar. Başvurusunu tamamlayan adaylar KPSS ücretlerini ödeyerek KPSS başvurularını sonuçlandırmış olacaklar.

2016 KPSS’ye Başvuru Merkezlerinden Başvuracaklar

2016 KPSS için başvuru merkezlerini kullanacak olan adayların başvuru günlerinde ve mesai saatlerinde başvuru merkezlerinde olmaları gerekmektedir. Son başvuru günü ise yani 31 Mart 2016 günü saat 17.00’a kadar başvuru merkezleri adayların başvurularını yapmaları gerekmektedir. 2016 KPSS için ÖSYM tarafından açılmış olan başvuru merkezlerine giden adayların öncelikle yanlarında kimliklerini ve son 6 ay içerisinde çekilmiş oldukları 2 adet fotoğraflarını bulundurmaları gerekmektedir. Başvuru merkezlerinden gerekli olan bu evraklarla birlikte başvurusunu yaptıran adaylar KPSS başvuru ücretini de yatırdıktan sonra başvuruları tamamlanmış olacak.

2016 KPSS Ücretleri Yanlış Yatırılırsa Tekrar Alınabilecek mi?

2016 KPSS başvuru ücretleri yatırılırken adayların bilgilerini dikkatli girmeleri gerekmektedir. Zira para yatırılırken yapılan yanlışlık ilerleyen zamanlarda düzeltilemiyor. Adayların maddi zarara uğramaması için ücret yatırma işlemini dikkatli bir biçimde gerçekleştirmeleri yararlarına olacaktır. 2016 KPSS ücreti yatırıldıktan sonra hiçbir şekilde geri alınamıyor. Aday başvuru ücretini yatırdıktan sonra herhangi bir sebeple sınava girmese bile yatırmış olduğu ücreti geri alması mümkün olmuyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git